Lazar Samardzić na utakmici Šahtjora iz Donjecka i Atalante, Foto: Brauer-Fotoagentur / Adrian Schl / imago sportfotodienst / Profimedia

LIGA ŠAMPIONA, 2. KOLO

Samardžić jedan od najboljih u slavlju Atalante, spektakl Đirone i Fejnorda (Foto)

Srbin dobio ocenu 8.3 u laganom rušenju Šahtjora

Objavljeno: 02.10.2024. 20:54h

Fudbaleri Đirone poraženi su od Fejnorda sa 2:3 u drugom kolu Lige šampiona. Domaćin je poveo golom Davida Lopeza u 19. minutu.

Gosti su preokrenuli do kraja prvog poluvremena autogolom Hangela Erere u 23. i pogotkom Antonija Milamboa u 33. minutu.

Holandski velikan je mogao do 1:3, ali je Ajaseu Uedi u 36. minutu penal odbranio Paulo Gazaniga.

Španci su imali priliku za 2:2, ali je Bojanu Miovskom udarac sa 11 metara zaustavio Timon Velenruter. Doni van de Bek je izjednačio u 73. minutu.

Konačan rezultat postavio je Ladislav Krejči autoglom u 79. minutu.

Atalanta je sa ubedljivih 3:0 savladala Šahtjor iz Donjecka u Gelzenkirhenu, a Lazar Samardžić je odigrao ceo meč i dobio ocenu 8.3.

Strelci za "Boginju provincije" bili su Berat Đimšiti u 21, Ademola Lukman u 44. i Raul Belanova u 48. minutu.