Detalj sa utakmice Intera i Crvene zvezde, Foto: Spada/LaPresse / Shutterstock Editorial / Profimedia

LIGA ŠAMPIONA, 2. KOLO

Brodolom Zvezde u Milanu! Inter skupo naplatio početničke greške i ubedljivo slavio (Video/Foto)

Tok utakmice mogli ste da pratite iz minuta u minut na portalu Espreso

Objavljeno: 01.10.2024. 23:04h
22:47h

Fudbaleri Intera pobedili su Crvenu zvezdu sa 4:0 u drugom kolu Lige šampiona na stadionu "Đuzepe Meaca."

Prvo poluvreme obeležio je majstorski pogodak Hakana Čalhanoglua iz slobodnog udarca sa 25 metara u 11. minutu.

Slavlje Hakana Čalhanoglua protiv Crvene zvezdefoto: LaPresse / ddp USA / Profimedia

Gosti su imali četiri velika šanse, Silas je bio u ogromnoj prilici, jednom je pretio Timi Maks Elšnik, a dvaput mladi i talentovani Andrija Maksimović.

Veliki posao je odradio Šerif Endiaje pošto je dobio mnogo duela. Treba napomenuti da su domaćinu opravdano poništena dva gola.

Detalj sa utakmice Intera i Crvene zvezdefoto: www.imagephotoagency.it / imago sportfotodienst / Profimedia

Beograđani su na početku drugog poluvremena bili egal, ali sve dobro što su gradili, prosuli su u 59. minutu.

Lako izgubljeni duel Radeta Krunića sa Mehdijem Taremijem i pas ka Marku Arnautoviću koji je dao gol, ali isti nije slavio.

Nero-azuri su skupo naplatili još jednu grešku pošto je Spajić očajno primio loptu. Taremi je istu dodao do Martineza koji je pogodio mrežu u 71. minutu.

Potpuni brodolom dogodio se u 81. minutu kada je Vanja Drkušić napravio penal, a precizan sa 11 metara bio je Mehdi Taremi.

Пласман обезедио Sofascore

Crvena zvezda u narednom kolu gostuje Monaku 22. oktobra od 18.45, dok će Jang bojs ugostiti Inter 23. oktobra od 21.00.

(Espreso/Espreso sport)

22:46h

95. minut - Kraj utakmice: Pobeda Intera od 4:0 protiv Crvene zvezde!

89. minut - Rodić i Dalsio menjaju Krunića i Drkušića.

22:38h

81. minut - GOOOL! Vanja Drkušić je faulirao Lautara Martineza i sudija Feliks Cvajer je pokazao na penal, a precizan je bio Mehdi Taremi.

22:32h

74. minut - Bastonija menja Bisek.

22:28h

71. minut - GOOOOOL! Pogrešio je kapiten Spajić, loptu je uzeo Taremi i onda dodao do Martineza koji je savladao Glazera.

22:26h

69. minut - Radonjić, Ilić i Duarte menjaju Silasa, Maksimovića i Endiajea. Na drugoj strani, Čalhanoglu ustupa mesto Aslaniju.

22:21h

64. minut - Bravura Glazera posle pokušaja Augusta. Iz igre izlaze Mhitarijan, De Fraj i Arnautović, a ušli su Fratezi, Aćerbi i Martinez.

Detalj sa utakmice Intera i Crvene zvezde foto: Piero Cruciatti / AFP / Profimedia
22:16h

59. minut - GOOOL! Marko Arnautović nije proslavio pogodak. Očajna reakcija Krunića i izgubljen čist duel sa Taremijem i laka egzekucija Bečlije.

22:14h

57. minut - Imala je Zvezda korner, Maksimović je vratio loptu u peterac, ali tamo nikoga nije bilo.

22:10h

51. minut - Osvojio je loptu Elšnik na nekih 30 metara i dodao do Krunića koji je probao, ali preko gola.

22:05h

48. minut - Žuti karton za De Fraja zbog faula nad Endiajeom.

Detalj sa utakmice Intera i Crvene zvezdefoto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia
22:03h

46. minut - Počelo je drugo poluvreme.

21:46h

Kraj prvog poluvremena: Inter - Crvena zvezda 1:0.

21:45h

46. minut - Olajinka je sa levog boka dodao do Elšnika koji nije dobro zahvatio loptu i poslao je pored stative.

21:44h

40. minut - Endiaje je oteo loptu, a Olajinka je proigrao Silasa koji je šutirao iskosa sa pet metara pravo u Zomera.