Milson daje gol protiv Benfike, Foto: Starsport

1. kolo lige šampiona

Borbena Zvezda nije mogla do čuda: Benfika sve rešila za 45 minuta, pa se ugasila - častan poraz crveno-belih

Tok meča ste mmogli da pratite uživo na našem sajtu

Objavljeno: 19.09.2024. 18:32h > 20:50h
20:40h

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su od portugalske Benfike sa 2:1 na stadionu "Rajko Mitić", u 1. kolu Lige šampiona.

Portugalski tim je od samog starta nametnuo svoj ritam, dok su fudbaleri Crvene zvezde ušli u meč sa previše respekta.

Nije prošlo ni 10 minuta, a na semaforu je pisalo 0:1. Jesu fudbaleri Benfike imali dosta sreće kod prvog gola, ali morala je mnogo bolje da reaguje odbrana domaćih.

Sve je krenulo od Anhela Di Marije koji je pronašao Pavlidisa sa desne strane, a on poslao loptu na drugu stativu gde je bio Akturkoglu i sa dosta sreće sproveo loptu u gol Glazera.

Od tog momenta, promenio se odnos snaga na terenu. Crveno-beli su zaigrali dosta konkretnije i sigurnije na lopti, ali prave završnice nije bilo.

Tukao je Bruno Duarte sa 18 metara, pretila je Zvezda i preko Radeta Krunića, ali bili su to jalovi napadi.

Detalj koji je promenio tok meč je povreda desnog beka Crvene zvezde Ognjena Mimovića. Umesto njega je ušao Dalsio, što je potpuno poremetilo planove Vladana Milojevića.

Onda je usledio hladan tuš u 29. minutu kada je turski reprezentativac Kokdžu izveo perfektan slobodan udarac i povisio prednost na 2:0. Glazer je ostao ukopan i samo propratio loptu pogledom.

Sa tim rezultatom se otišlo na poluvreme, a Crvena zvezda je krenula na sve ili ništa u nastavku.

Gotovo čitavo poluvreme trajala je ofanziva Crvene zvezde, nizali su se korneri, slobodni udarci, ali bez prave završnice. Kolosalnu šansu je imao Điga u 65. minutu nakon kornera koji je izveo Elšnik, ali falilo je malo sreće.

Činjenica je da je portugalski tim potpuno pao u drugom poluvremenu, nudio se šampionu Srbije, a zasluženi gol je stigao u samom finišu meča (86. minut) kada je Endiaj maestralno asistirao Milsonu.

Usledila je totalna ofanziva izabranika Vladana Milojevića, ali nisu mogli do boda.

Crvena zvezda u 2. kolu Lige šampiona gostuje Interu 1. oktobra, što je daleko teži zadatak od ovog današnjeg.

Definitivno crveno-beli imaju za čime da žale. Treba odati priznanje navijačima koji su tokom 90 minuta bodrili svoje "ljubimca" i verovali u čudo. Ipak, moraće da sačekaju...

20:35h

90. minut - Igraće se još 4 minuta. Zvezda krenula na sve ili ništa. Kraj meča! Poraz Zvezde od Benfike 2:1.

20:30h

86. minut - GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Strelac je Milson! Majstorija Šerifa Endiajea koja je izbacila odbranu Benfike, a onda sjajan pogodak Milojevićevog aduta sa klupe.

20:28h

83. minut - Projektil Di Marije, srećom, nije bio precizan Argentinac. Ovo je verovatno nešto najbolje što smo videli od Benfike u drugom poluvremenu.

20:26h

81.  minut - Luka Ilić menja Krunića.

20:21h

76. minut - Nova opasnost pred golom Benfike, sjajno je centrirao Seol, ali odbrana gostiju reaguje pravovremeno. Da li Zvezda posustaje?

20:15h

71. minut - Endiaj menja Duartea, Milson umesto Olajinke.

20:13h

68. minut - Slobodan udarac za Benfiku, srećom, Kokdžu ovog puta nije bio precizan.

20:09h

65. minut - Otamendi otklanja opasnost nakon slobodnog udarca koji je izveo Elšnik. Ipak, novi korner za Zvezdu posle kog je Điga umalo zatresao mrežu Trubina. Falilo je malo sreće...

20:07h

63. minut - Nižu se korneri za Crvenu zvezdu, mogu li konačno do gola domaći?

20:07h

62. minut - Pravo niotkuda velika šansa za Benfiku, imala je Zvezda sreće!

20:05h

60. minut - Ništa ni od ovog kornera za Zvezdu!

20:03h

58. minut - Ponovo je Zvezda stigla do protivničkog šesnaesterca, ali i dalje bez prave završnice. Trubin lako otklanja opasnost.

19:55h

51. minut - Novi korner za Zvezdu, ali bez prave šanse!

19:54h

50. minut - Izblokiran udarac Duartea, Zvezda drži loptu u nogama na startu drugog poluvremena.