Mančester siti - Inter, Foto: Nick Potts / PA Images / Profimedia

LIGA ŠAMPIONA 1. KOLO

Mančester siti i Inter razočarali! Seltik demostrirao silu, šokantna pobeda PSŽ

Loša predstava u Mančesteru

Objavljeno: 18.09.2024. 22:51h > 23:13h

Fudbaleri Mančester sitija i Intera odigrali su bez golova u 1. kolu Lige šampiona.

Bila je to repriza prošlosezonskog finala, ali navijači su ostali uskraćeni za golove.

Najubedljiviju pobedu zabeležio je Seltik protiv Slovana iz Bratislave sa 5:1, Borusija je bila bolja od Briža sa 3:0, dok je PSŽ minimalcem nadigrao Đironu.

Siti je imao veći posed lopte i više udaraca ka golu, ali svoju bolju igru nije uspeo da kruniše pogotkom.

U drugom kolu, Siti će igrati 2. oktobra na gostujućem terenu u Bratislavi igrati protiv Slovana, dok će Inter dan ranije na svom terenu u Milanu dočekati Crvenu zvezdu.

U istom terminu, Pari Sen Žermen je na svom terenu u Parizu pobedio Đironu sa 1:0.

Strelac pobedonosnog gola bio je Nuno Mendeš u 90. minutu. Mendeš je samo hteo da centrira, ali to nije dobro uradio, te je lopta išla direktno u Gazanigu...

Lopta je nekoga zakačila na putu do kaznenog, prevarila Argentinca, a onda je i on nespretno reagovao i lopta mu je kroz noge prošla u sopstvenu mrežu.

PSŽ će u narednom kolu na gostujućem terenu u Londonu igrati protiv Arsenala, dok će Đirona na svom terenu igrati protiv Fejnorda.

Borusija Dortmund je na gostujućem terenu u Brižu pobedila Klub Briž 3:0.

Prva dva gola za Borusiju postigao je Džejmi Bajno-Gitens u 76. i 86. minutu, a konačan rezultat je postavio Serhu Girasi golom iz penala u petom minutu sudijske nadoknade vremena.

Borusija će u drugom kolu 1. oktobra igrati protiv Seltika, dok će Klub Briž dan kasnije u Gracu gostovati Šturmu.

Seltik je na svom terenu u Glazgovu pobedio Slovan iz Bratislave 5:1.

Strelci za Seltik bili su Liam Skejls u 17, Kjogo Furuhaši u 47, Arne Engels iz penala u 56, Daizen Maeda u 70. i Adam Ajda u 87. minutu.

Gol za Slovan postigao je Kevin Vimer u 61. minutu.