Slavlje fudbalera Sparte, Foto: Kamaryt Michal / ČTK / Profimedia

Povratak iz snova! Sparta razbila Salcburg, Birmančević zapažen u spektaklu u Pragu - istorija u Bolonji

Sjajan meč za povratnike u elitu

Objavljeno: 18.09.2024. 20:38h > 20:50h

Fudbaleri Sparte iz Praga su se posle 19 godina vratili u Ligu šampiona, a povratak je bio i više nego uspešan.

Česi su ubedljivo slavili protiv Salcburga na domaćem terenu sa 3:0, dok su u istom terminu Bolonja i Šahtjor odigrali bez golova.

Od prvog minuta za Spartu je zaigrao srpski reprezentativac Veljko Birmančević.

Samo dva minuta je bilo potrebno domaćem timu da dođe do prednosti.

Izgubili su loptu fudbaleri Salcburga na svojoj polovini, Haraslin je povukao kontru, potom je uputio udarac sa leve strane kaznenog prostora, odbranio je to Blasvič, ali se lopta odbila na nogu Kairinena koji je ubacio u mrežu za rano vođstvo ekipe Sparte

Igrao se 42. minut kada je Sparta uvećala prednost, a strelac je bio Viktor Olatundži.

Tako se iskupio za promašaj na startu meča, a potom potvrdio sjajnu partiju asistencijom Lačiju koji je u 58. minutu rešio pitanje pobednika.

Svemu je kumovala greška fudbalera Salcburga, Olatundži je stigao do lopte, dodao do Lačija, a on efektno izbacio protivničke igrače i rutinski sproveo loptu u gol.

Za Bolonju je ovo bila istorijska utakmica pošto se po prvi takmiči u eliti, tako da je i osvojeni bod istorijski.

Timovi su ostali bez municije, a ključni momenat se desio već u četvrtom minutu kada je Lukaš Skorupski odbranio penal Georgiju Sudakovu.