Gakpo i Pavlović u duelu, Foto: Fabrizio Carabelli / PA Images / Profimedia

Istorijska bruka! Bajern uništio Dinamo, Liverpulov preokret u Milanu, Real u finišu srušio Štutgart

Sjajno veče u Ligi šampiona

Objavljeno: 17.09.2024. 22:59h > 23:16h

Fudbaleri Liverpula, Bajerna, Real Madrida i Sportinga zabeležili su pobede na otvaranju Lige šampiona.

"Redsi" su posle preokreta slavili na "Đuzepe Meaci" sa 3:1, dok je Bajern Minhen demolirao zagrebački Dinamo sa 9:2, Real je strepeo pred Štutgartom 3:1, dok je Sporting rutinski savladao Lil sa 2:0.

Milan je furiozno ušao u meč i poveo posle samo tri minuta igre na "Đuzepe Meaci".

Kristijan Pulišić je sve uradio sam, prošetao se do kaznenog prostora i uputio precizan udarac ka golu Alisona.

Posle ovog momenta na terenu je postojao samo jedan tim, Liverpul. "Redsi" do izjednačenja stižu u 23. minutu posle kornera.

Najviši u skoku je bio Konate i lako nadmudrio odbranu domaćih, a među njima i našeg Strahinju Pavlovića.

Novi prekid i nova loša reakcija fudbalera Milana.

Posle kornera sa desne strane gol postiže i Virdžil Van Dajk koji donosi potpuni preokret svom timu.

Englezi su nastavili sa boljom igrom i u drugom poluvremenu, a konačan rezultat je postavljen u 67. minutu.

Svemu je kumovala greška igrača Milana na sredini terena, a Dominik Soboslaj postiže svoj prvi gol u Ligi šampiona u novoj sezoni.

Fudbaleri Dinama iz Zagreba doživeli su nezapamćen debakl, bila je to demonstracija sile Bajerna za koji su pogađali Hari Kejn 4 puta(19, 57, 73, 78), Gereiro(33), Olise(38, 61), Sane(85) i Gorecka(97).

Kejn na meču protiv Dinamafoto: Ulrik Pedersen/CSM / Shutterstock Editorial / Profimedia

Pokazali su igrači Dinama reakciju u drugom poluvremenu kada su postigli dva gola za 2 minuta, ali to nije sprečilo bruku.

Prvo je Bruno Petković u 49. minutu pogodio za 3:1, a nepunih 60 sekundi kasnije je i Ogivara bio strelac za 3:2.

Real Madrid je tek u finišu uspeo da slomi Štutgart i na kraju slavi na domaćem terenu.

Kilijan Mbape je postigao debitantski gol u Ligi šampiona kada ga je u na startu drugog poluvremena proigrao Rodrigo.

Štutgart je u 68. minutu stigao do izjednačenja preko Deniza Undava.

Modrić je u 83. minutu iz kornera pronašao Antonija Ridigera i doneo olakšanje navijačima, a konačan rezultat postigao je rezervista Endrik u nadoknadi.

Sporting je slavio protiv Lila golovima Đekereša u 38. minutu meča i Debasta u 65.