Slavlje fudbalera Francuske protiv Belgije, Foto: EPA/GUILLAUME HORCAJUELO

LIGA NACIJA

Bruka Crne Gore za 270 sekundi! Het-trik Šeška, pobede Italije i Francuske (Foto)

Austrija pala u Norveškoj, Island izgubio u Turskoj, Rumunija bolja od Litvanije

Objavljeno: 09.09.2024. 22:46h

Fudbalska reprezentacija Italije ostvarila je i drugu pobedu u A2 Ligi nacija pošto je savladala Izrael sa 2:1 u Budimpešti.

Strelci za "azure" bili su Davide Fratezi u 38. i Moise Kean u 62. minutu, dok se na drugoj strani radovao Mohamad Abu Fani u 90. minutu.

Slavlje fudbalera Italije protiv Izraelafoto: EPA/Tibor Illyes

Francuska je savladala Belgiju istim rezultatom, a pogađali su Randal Kolo Muani u 29. i Osman Dembele u 57. minutu.

U B3 grupi zvezda večeri bio je Benjamin Šeško pošto je upisao het-teik u trijumfu Slovenije od 3:0 nad Kazahstanom.

Benjamin Šeško slavi jedan od pogodakafoto: Igor Kupljenik / SPP / imago sportfotodienst / Profimedia

Napadač Lajpciga na stadionu Stožice u Ljubljani pogađao je u 23, 28. i 63. minutu. Norveška je na svom terenu sa 2:1 bila bolja od Austrije.

Feliks Horn Mere bio je precizan u devetom minutu, ali je poravnao Marsel Sabicer u 37. Slavlje je doneo Erling Holand u 80. minutu.

Dolazimo do bruke Crne Gore u B4 pošto je u Nikšiću izgubila od Velsa sa 1:2, a oba gola primila je za 270 sekundi.

Kifer Mur je to uradio u prvom, a Hari Vilson u trećem minutu, dok je rezultat smanjio Driton Camaj u 73. minutu.

Osim Benjamina Šeška, het-trik je golovima u drugom, 52. i 88. minutu upisao Kerem Akturkoglu u pobedi Turske nad Islandom od 3:1.

Kod "ribara" je pogodio Viktor Plason u 37. minutu za 1:1.

Rumunija je u C2 grupi savladala Litvaniju sa 3:1 u finišu meča pošto je do 87. minuta bilo 1:1. Prvi je pogodio Valentin Mihaila u četvrtom minutu.

Poravnao je Armandar Kučis u 34. minutu. Precizan sa penala bio je Razvan Marin u pomenutom 87. minutu.

Tačku je stavio Aleksandru Mitrita u 92. minutu.