2. kolo premijer lige

Arsenal upisao drugu pobedu u novoj sezoni: ''Tobdžije'' srušile Aston Vilu!

Sjajan meč

Objavljeno: 24.08.2024. 20:34h > 21:06h

Fudbaleri Arsenala upisali su drugu pobedu u Premijer ligi pošto su savladali Aston Vilu u gostima rezultatom 2:0.

U prvih 45. minuta duela, golova nije bilo, niti smo gledali nešto previše sadržajno poluvreme.

Treba istaći da je bivši igrač Crvene zvezde - Kosta Nedeljković dobio šansu od 16. minuta utakmice.

Prvi pogodak na meču, pao je tek u 67. minutu kada je Leandro Trosar doneo prednost ''Tobdžijama''.

Detalj sa meča drugog kola Premijer lige između Aston Vile i Arsenalafoto: David Davies / PA Images / Profimedia

Tomas Parti je povisio vođstvo na 2:0 posle asistencije sjajnog Bukaja Sake u 77. minutu.

Do kraja meča više nije bilo golova, pa je tako Arsenal došao do druge pobede u sezoni, i nastavio polako da korača ka trofeju Premijer lige.

Mančester siti je u drugom kolu slavio protiv Ipsviča sa 4:1, pa će biti zanimljivo do kraja sezone videti koja će ekipa uspeti da završi kao prva u Engleskoj ligi, da li će to biti Siti, Arsenalov trenutno najveći rival za šampionsku titulu, ''Tobdžije'' ili možda neka treća ekipa iz senke.