Olga Danilović, Foto: EPA/CAROLINE BLUMBERG

njujork

Da li je moguće? Šokantan poraz Olge Danilović, ovo se retko viđa!

Prosto neverovatno šta smo imali prilike da vidimo

Objavljeno: 20.08.2024. 08:03h

Srpska teniserka Olga Danilović eliminisana je već na startu kvalifikacija za US Open.

Ona je posle velike borbe izgubila od Kineskinje Ksinju Gao rezultatom 2:1 (6:4, 4:6, 4:6).

Ovo je bio njihov prvi međusobni duel, a trajao je 150 minuta.

Olga Danilovićfoto: EPA/Richard Wainwright

Srpkinja je bila postavljena za osmu nositeljku u kvalifikacijama i očekivalo se da bi Olga mogla da zaigra na US Openu.

Ipak, od toga neće biti ništa pošto je pala već na prvoj prepreci.

Prvi set rešen je u samoj završnici. Danilović je u osmom gemu stigla dobrejka i povela rezultatom 5:3. Ipak, Gao u narednom uzvraća i smanjuje na 5:4.

Olga pravi novi brejk u desetom gemu i osvaja prvi set rezultatom 6:4.

Gao je bila dosta bolja u drugom setu. Stigla je do prednosti od 4:0, a potom bez većih poteškoća privela ovaj deo igre kraju i osvojila drugi set rezultatom 6:4.

Ksinju Gaofoto: CHINE NOUVELLE / Sipa Press / Profimedia

Neverovatno šta je Olga uspela da ispusti u odlučujućem setu. Povela je Srpkinja rezultatom 4:0, a potom je prilikom svog servisa vodila rezultatom 40:15.

Ipak, umesto da bude 5:0, Gao stiže do brejka. Danilović nakon toga kao da nije bila na terenu, nije uspela da osvoji više niti jedan gem, ukupno je osvojila još samo pet poena do kraja meča i tako doživela šokantan poraz. Gao je na kraju osvojila ovaj set rezultatom 6:4 nakon što je osvojila šest gemova u nizu.

Kineskinju sada očekuje duel protiv Ukrajinke Julije Starodubceve.