Janik Siner, Foto: Dylan Buell / Getty images / Profimedia

Janik Siner prvi polufinalista Mastersa u Sinsinatiju!

Italijan trijumfovao nakon dva sata i 27 minuta igre

Objavljeno: 17.08.2024. 23:42h

Janik Siner plasirao se u polufinale Mastersa u Sinsinatiju.

Italijanski teniser savladao je Rusa Andreja Rubljova sa 2:1, odnosno, po setovima 4:6, 7:5, 6:4, posle dva sata i 27 minuta igre.

Bilo je u prvom setu 3:3, nakon čega u narednom gemu Rubljov dolazi do brejka, a isti, na svoj servis i potvrđuje.

Andrej Rubljov foto: MATTHEW STOCKMAN / Getty images / Profimedia

Vodio je Rus 5:3, servirao je za prvi set, ali je Siner uspeo da mu oduzme sevis i smanji prednost Rubljova na 5:4.

Janik, ipak, ne uspeva da potvrdi brejk u desetom gemu, pa tako Rus dolazi do vođstva od 1:0 u setovima.

Andrej Rubljov foto: Dylan Buell / Getty images / Profimedia

Start drugog seta, obeležio je po jedan brejk za oba tenisera, nakon čega su do rezultata 5:5 čuvali svoje servis gemove.

Siner potom uspeva da dođe do brejka i približi se na samo korak od osvajanja drugog seta, da bi potom servis gem rutinski dobio i došao do izjednačenja u setovima, pa smo gledali treći - odlučujući.

Janik Sinerfoto: Dylan Buell / Getty images / Profimedia

Italijanski teniser je na fantastičan način započeo poslednji set, uspevši da osvoji servis gem i povede sa 1:0.

Zatim je oduzeo servis gem Rubljovu, a u trećem gemu brejk i potvrdio, te tako poveo sa 3:0.

Janik Sinerfoto: Wally Nell/ZUMA Press Wire/Shutt / Shutterstock Editorial / Profimedia

Prvom reketu je to bilo sasvim dovoljno da iskontroliše treći set i osvoji ga, i na kraju dođe do trijumfa vrednog polufinalne runde Mastersa u Sinsinatiju.

Pobednik duela između Aleksandra Zvereva i Bena Šeltona, sačekaće Sinera u meču za finale.