Mbape na meču protiv Atalante, Foto: Hollandse Hoogte / Shutterstock Editorial / Profimedia

superkup evrope

Mbape raspalio maštu navijača i odveo Real do prvog trofeja u sezoni! Atalanta nemoćna

Prvenac za Francuza

Objavljeno: 14.08.2024. 22:51h > 22:57h

Fudbaleri Real Madrida osvojili su prvi trofej u novoj sezoni, pošto su savladali ekipu Atalante sa 2:0 u Superkupu Evrope.

Bio je to okršaj pobednika Lige šampiona i Lige Evrope na nacionalnom stadionu u Varšavi, ali je šampion najelitnijeg klupskog takmičenja odneo pobedu.

Meč je obeležio Kilijan Mbape koji je na prvom nastupu za "kraljevski klub" postigao pogodak i najavio nova vremena u Realu.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, dok su Madriđani potpuno domirali u drugom.

Prvi gol je viđen u 58. minutu meča, strelac je bio Federiko Valverde. Sve je uradio Vinisijus i na "tacni" poslužio saigrača kome nije bilo teško da zatrese mrežu Italijana.

Deset minuta kasnije, Kilijan Mbape je upisao svoj prvenac u dresu Reala, i to kakav.

Bila je to sjajna akcija Madriđana koja je završena efektnim golom Francuza.

Inače, ovo je rekordni šesti trofej Superkupa za Real, dok su iza ostali Milan i Barselona sa po pet.