Laslo Đere i Novak Đoković, Foto: USA TODAY Network / ddp USA / Profimedia

Ovo se traži

Objavljeno: 13.08.2024. 08:49h

Uspešan dan za srpske tenisere.

Laslo Đere i Hamad Međedović upisali su pobede na čelendžerima u Santo Domingu i Keriju.

Laslo je u okviru 1. kola čelendžera u Dominikanskoj Republici savladao Francuza Maksima Žanvijea rezultatom 2:0 (7:6, 7:6).

Laslo Đerefoto: AL BELLO / Getty images / Profimedia

Meč je trajao 142 minuta, a ovo je bio njihov drugi međusobni duel i prvi trijumf srpskog tenisera.

Velika borba viđena je u oba seta, koja su na kraju imala isti ishod. U oba seta smo videli po brejk na obe strane, a potom i taj-brejkove.

Oba taj-brejka u svoju korist rešio je Đere i tako se plasirao u osminu finala gde će igrati sa pobednikom duela između Ignasija Busea iz SAD i Kristijana Langma iz Perua.

Što se tiče Međedovića, on je u američkom Keriju eliminisao Švajcarca Leandra Ridla.

Hamad Međedovićfoto: Matthieu Mirville/DPPI/Shutterst / Shutterstock Editorial / Profimedia

Srpski teniser je dobio prvi set rezultatom 7.6, a potom je Ridl odlučio da mu preda meč.

Bio je ovo njihov prvi međusobni meč, a trajao je 83 minuta.

U okviru osmine finala Hamad će se sastati sa domaćim teniserom Tristanom Bojerom, koji je na startu eliminisao drugog nosioca Aleksandrea Milera.