Partizan tone u Evropi, novi poraz crno-belih! Lugano uštopovao Parni Valjak!

Šta dalje?

Objavljeno: 08.08.2024. 21:54h
21:52h

Fudbaleri Partizana poraženi su u prvpm meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope od Lugana u Humskoj rezultatom 1:0.

Revanš meč je na programu za sedam dana.

21:00h

Drugo poluvreme:

90. minut: Pet minuta nadoknade vremena.

85. minut: Grimaldi mogao da izjednači. Peruanac je šutirao sa desetak metara, ali je golman Lugana Saipi krajnjim naporom izbacio loptu u korner.

73. minut: Lugano vodi 0:1, Partizan pred porazom! Strelac je Zanoti.

69. minut: Jovanović spasava Partizan. Opasan nalet Lugana, Vladi se izborio za šut sa 20-tak metara, šutirao je snažno, no ne i dovoljno za Jovanovića koji se bacio i zaustavio loptu.

58. minut: Dvostruka izmena u Partizanu. Kalulua menja Bibars Natho, a Severinu Žoao Grimaldo.

52. minut: Crno-beli tražili penal! Oboren je Kalulu u šesnaestercu Lugana, ali Holanđanin odmahuje rukom. Kontakta je bilo.

46. minut: Goh menja Zubairua.

19:59h

Kraj prvog dela meča, bez golova!

45. minut: Prete gosti preko Mahmuda, Jovanović na mestu!

37. minut: Polušansa za goste, a onda nova kontra Partizana koju je Saldanja završio udarcem u golmana Lugana.

35. minut: Lep pas Zahida ka Severini koji je izbio sam ispred golmana Lugana, ali je njegov udarac bio tragičan. Od svega samo korner. Prethodno je Jurčević pokrenuo akciju... Veliko osveženje na levom boku za razliku od Nikole Antića.

33. minut: Neverovatna odluka glavnog arbitra na meču, Holanđanina Van Der Ejka! Saldanja je laktom gurnut i oboren sa leđa na nekih 18 metara od gola, međutim, prekršaj nije dosuđen.

30. minut: Prvi žuti karton za fudbalere Partizana zaradio je novajlija Zubairu. Onda je kao pao sa marsa tražio VAR proveru zbog žutog kartona...

25. minut: Krenuo je Saldanja sam na celu odbranu Lugana, jer nije konkretnu podršku po boku. Sverina je bio sporiji od Brazilca iako nije imao loptu i lepa akcija crno-belih je propala.

22. minut: Lepa polukontra Partizana po desnoj strani, možda bi i urodila plodom da se Severina nije upetljao kao pile u kučine...

15. minut: Za razliku od duela protiv Dinama iz Kijeva, crno-beli su protiv Lugana na teren izašli sa daleko više želje, ali i koncentracije, koja neophodna za evropska nadmetanja. Koliko će to potrajati ostaje nam da vidimo, ali Partizan može do pozitivnog rezultata ove večeri.

9. minut: Pokušali su i gosti udarcem iz daljine, međutim, lopta odlazi pored gola crno-belih. Konkretniji početak Partizana u uvodnih 10 minuta igre.

4. minut: Dobar početak Partizana i velika šansa za Kalulua koji je šutirao preko stadiona... Bio je potpuno sam!

2. minut: Pokušao je Saldanja iz velike daljine, ali bez promene rezultata.

Meč je počeo! Tribine stadiona u Humskoj su sramotno prazne!

19:02h

Poznati su i sastavi za večerašnji susret

Poznati su i sastavi za večerašnji susret, a treneri su se opredelili za sledeće fudbalere:

Partizan: Jovanović - De Medina, Mujakić, Marković, Jurčević - Arijaga, Zahid - Severina, Kalulu, Zubairu - Saldanja

17:49h

Fudbaleri Partizana dočekuju ekipu Lugana u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Meč je na programu u Humskoj od 20 časova, a tim Aleksandra Stanojevića mora da prođe dalje kako bi makar obezbedio mesto u Ligi konferencija, a nakon debakla u borbi za Ligu šampiona protiv Dinama iz kijeva (9:2).