Nikola Jakšić, Foto: Profimedia

bravooo

Kralj Nikola odveo Srbiju u polufinale: Jakšić dve sekunde pre kraja srušio Grčku!

Idemo po medalju

Objavljeno: 07.08.2024. 16:48h > 17:12h

VATERPOLISTI SRBIJE SU U POLUFINALU OLIMPIJSKIH IGARA U PARIZU!

Delfini su u čudesnom meču eliminisali Grčku rezultatom 12:11.

Junak je kapiten Nikola Jakšić koji je postigao fantastičan pogodak dve sekunde pre kraja meča.

Bila je ovo repriza finala iz Tokija i pobedu su ponovo odneli "Delfini", koji su ovog puta bili autsajder i u ovom meču.

Srbija će u polufinalu igrati protiv boljeg iz duela između SAD i Australije.

Utakmica je od samog starta bila veoma izjednačena i bilo je jasno da nas čeka neizvesna borba.

Grčka je konstantno imala prednost od jednog gola, ali su Delfini stalno tu prednost i stizali.

Posle prve četvrtine rezultat je bio 3:3.

Srbija je u drugom periodu igrala fantastično u odbrani, golman Radoslav Filipović se razbranio, a nekoliko udaraca Grka izblokirali su naši igrači u polju.

U napadu smo bili nešto bolji od rivala, pa smo projektilom Dušana Mandića vodli rezultatom 6:5 na poluvremenu.

Grci su bili bolji u trećem periodu i uz pomoć dva peterca ponovo su poveli. Srbija je prvi gol postigla tek dva minuta pre kraja preko Mandića.

Filipović je bio na visini zadatka i zbog njega Srbija nije imala veći zaostatak, pa su rivali posle tri četvrtine vodili rezultatom 9:8.

Drama je usledila u poslednjoj četvrtini. Padali su golovi iz igrača više na obe strane, a Filipović je serijom odbrana omogućio našem timu da povede.

Mandić je u svom stilu pogodio za 11:10, ali je Angelos Vlahopulos iskoristio igrača više i šest sekundi pre kraja pogodio za 11:11.

Činilo se da ćemo ići u peterce, ali je kapiten Nikola Jakšić postigao fantastičan pogodak dve sekunde pre kraja za veliko slavlje i pobedu Srbije.