Vojvodina se nije obrukala: Ajaks u finišu dodao gas i poslao Novosađane u niži rang

Nije kraj evropskog puta

Objavljeno: 01.08.2024. 21:56h > 22:05h

Nije Vojvodina strepela pred Ajaksom u Holandiji, a sjajan fudbal je igrala i u Bačkoj Topoli na TSC areni.

Ipak, "kopljanici" i u revanšu 2. kola Lige Evrope u samom finišu stižu do pobede 3:1 i sa ukupnuh 4:1 prolaze dalje.

Srpski tim je odigrao egal prvo poluvreme sa slavnim rivalom, iako su mreže mirovale.

U drugom je bilo dosta više uzbuđenja, ali Vojvodina nije imala snage za podvig.

Sve u svemu, nemaju za čime da žale...

Ajaks se poveo u Bačkoj Topoli u 52. minutu meča kada je Šutalo bio strelac. Nakon kornera, Akpo je glavom neometano šutirao, Carević odbranio, a Šutalo se našao na pravom mestu i savladao golmana Vojvodine.

Vojvodina - Ajaksfoto: Starsport©

Utisak je da je obrana morala dosta bolje da reaguje, ali ubrzo su domaći stigli do izjednačenja.

Nikolić poravnava na 1:1 tek što je ušao na teren, sjajno je reagovao posle odbitka i vratio nadu Novosađanima.

Međutim, Ajaks sa dva gola u finišu meča rešava sve dileme.

Najpre je Hato u 85. minutu meča majstorski savladao Carevića, da bi Traore postavio konačan rezultat u nadoknadi.

Evropski put za Vojvodinu ovim porazom nije gotov jer će se preseliti u kvalifikacije za Ligu konferencija.

Rival u trećem po jačini evropskom takmičenju biće im Maribor, dok će Ajaks igrati protiv Panatinaikosa.