Detalj sa meča Srbije i Amerike, Foto: Natalia KOLESNIKOVA / AFP / Profimedia

strašan meč

Umalo Srbija do pobede nakon velikog preokreta: Pad naših odbojkašica pred kraj i trijumf Amerike!

Borile su se naše kraljice do poslednjeg minuta meča

Objavljeno: 31.07.2024. 19:13h > 19:36h

Ženska odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Sjedinjenih Američkih Država sa 3:2 u setovima (25:17, 25:20, 20:25, 14:25, 16:14) u meču drugog kola Olimpijskih igara u Parizu.

Prvi set je krenuo ujedančeno, da bi pri rezultatu 14:14 usledio manji pad u igri naših devojaka, a na to je uticao i neuspešno iskorišćeni čelendž, pošto lopta nažalost nije kačila Amerikanke u bloku.

Protivničke igračice vezale su osam poena zaredom i znatno se odvojile od Srbije, pa je rezultat glasio 22:14.

Detalj sa meča drugog kola Olimpijskih igara zmeđu Srbije i Amerike foto: Natalia KOLESNIKOVA / AFP / Profimedia

Naše odbojkašice su uspele da vežu naredna dva poena i koliko-toliko smanje ogroman zaostatak.

Do kraja, Srbija je osvojila još samo jedan poen, dok su rivalke uspešno privele prvi set kraju u svoju korist i povele sa 1:0 (25:17).

Drugi set isto nije započet na sjajan način za naše igračice, Amerikanke su delovale samouvereno i držale su prednost, bilo je 7:3 za rivalke.

Naše devojke su vezale naredna dva poene i smanjile zaostatak, pa je bilo 6:8.

Protivničke igračice su vezale naredna četiri poena i ponovo se znatno odvojile, bilo je nešto slično i u prvom setu.

Srbija je uspela da se vrati i da dođe na samo poen zaostatka, bilo je 15;14 za Ameriku.

Onda su naše igračice prvi put u drugom setu došle do izjednačenja - 16:16.

Usledio je ponovni pad naše selekcije u igri, što su igračice protivničke ekipe iskoristile i vezale tri dobijena poena, pa je rezultat glasio 16:19.

Srpkinje su osvojile naredna dva poena, ali je Amerika došla do sledećih pet, i uspela već u narednom poenu da iskoristi čak šest set lopti i tako povede sa 2:0 u setovima.

Treći set je počeo egalom, da bi usledila ponovo blaga inicijativa rivalki.

Imale su prednost od dva poena, bilo je 6:4.

Detalj sa meča Srbije i Amerikefoto: Dimitar DILKOFF / AFP / Profimedia

Onda je usledio totalni preokret, naše igračice su se probudile i zaigrale onako kako znaju, pa su došle do zaslužene prednosti u drugom setu od 16:12.

Nastavila je Srbija u istom maniru, da bi naredni treći set su naše kraljice osvojile rezultatom 25:20.

Fenomenalan početak četvrtog odlučujućeg seta imale su Srpkinje koje su osvojile prvih četiri poena.

Srbija je nastavila da održava prednost do rezultata 10:6, kada su rivalke uspele da se približe na tri poena, bilo je 12:9.

Srbija je ponovo uspela da ''prodiše'' i odvoji se na plus šest zaslugom sjajne Tijane Bošković.

Pucale su naše igračice od energije i samopouzdanja pa su fenomenalnom igrom došle do prednosti od 18:11.

Srbija je četvrti set u svoju korist, pa je tako izjednačila rezultat na 2:2 u setovima.

Peti set nije počeo najbolje po našu ekipu. Amerika je napravila seriju i došla do prednosti od 7:1.

Naše dame smanjile veliki zaostatak i uhvatile rezultatski priključak.

Onda su Amerikanke došle do tri meč lopte kada je razultat glasio 14:11.

Srbija je uspela da spasi tri meč lopte u nizu, ali su potom rivalke u igri na razliku bile bolje i na kraju odnele pobedu.