Srbija - Kina, Foto: EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

bravo, devojke

Nek se spremi Španija: Marinine "lavice" očitale lekciju Kineskinjama, pakuju se koferi za Pariz!

Sjajna partija srpskih košarkašica

Objavljeno: 31.07.2024. 15:10h > 15:57h

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je i drugu pobedu na Olimpijskim igrama, pošto je ovog puta nadigrala selekciju Kine rezultatom 81:59, i tako obezbedila plasman u nokaut fazu.

Bila je ovo mnogo bolja predstava izabranica Marine Maljković nego u prethodnom meču, sa prepoznatljivom odbranom i bez oscilacija.

Srpkinje su na pravi način ušle u meč, ali su imale dosta problema sa faulovima, pa su rano ispunile bonus.

Zbog toga su Kineskinje uspevale da održe jednocifreni zaostatak, koji je na poluvremenu iznosio +6.

Srbija - Kinafoto: AP Photo/Mark J. Terrill

Tokom prvih 20 minuta prednjačile su Ivon Andreson i Tina Krajišnik, a tamo gde su stale u prvom poluvremenu, nastavile su u drugom.

Bile su naše devojke sjajno šuterski raspoložene, dok su angažovanom odbranom su potpuno razbile igru Kineskinja.

Srbija je na kraju treće četvrtine imala +12, da bi u poslednjoj deonici prednost samo rasla.

Pokušale su rivalke da priprete šutom sa distance, ali su naše košarkašice imale odgovor na sve.

Srbiju su predvodile Ivon Andreson sa 15 poena, Maša Janković sa 13 i Tina Krajišnik sa dabl-dabl učnikom od 12 i 11 skokova.

Najbolja u selekciji Kine bila je Siju Vang sa 11 poena.

Prethodno je Španija nadigrala Portoriko sa 63:62, pa je Srbija sada prva u grupi A.

U poslednjem kolu ćemo saznati konačan rasplet, ko ide kao prvi u narednu fazu turnira.