Detalj sa utakmice Crvene zvezde i Mladosti iz Lučana, Foto: FK Crvena zvezda

2. kolo superlige srbije

Umalo lučanska senzacija na Marakani: Crvena zvezda preživela Mladost (Video/Foto)

Gosti vodili 2:0 na poluvremenu

Objavljeno: 27.07.2024. 22:04h > 22:30h

Fudbaleri Crvene zvezde i Mladosti iz Lučana odigrali su 2:2 u drugom kolu Superlige Srbije.

Kiksu aktuelnog šampiona najviše se raduje Partizan koji je ubedljivo savladao Jedinstvo na Ubu i sada ima plus dva na tabeli.

Detalj sa utakmice Jedinstva i Partizana na Ubufoto: Starsport©

Izabranici Dejana Joksimovića poveli su u 18. minutu golom Ibrahime Endiajea koji je pogodio posle brze tranzicije gostiju.

Pomoćni sudija je signalizirao ofsajd poziciju Jovanu Ćiriću, ali je VAR potvrdio da nije bilo nedozvoljene pozicije.

U 37. minutu stajalo je 0:2 na semaforu kada je Marko Ilić blokirao šut, odnosno oštru loptu Aleksandra Pejovića iz slobodnog udarca.

Ipak, odbijena lopta je pala na nogu Nikoli Ćirkoviću koji je zatresao mrežu.

Lučanci su u 68. minutu ostali sa igračem manje jer je Uroš Ljubomirac otvorenim đonom faulirao In-beoma Hvanga i dobio je crveni karton.

Trenutak kada je Milan Ilić pokazao crveni karton Urošu Ljubomircufoto: Starsport©

Bruno Duarte se pokazao kao X faktor domaćina pošto je ušao na poluvremenu, a onda u finišu upisao gol i asistenciju.

Brazilac je došao do drugog pogotka na isto toliko utakmica i opet sa klupe, a nadskočio je Ćirkovića u 85. minutu posle centaršuta Lazara Jovanovića.

Crvena zvezda je izjednačila u 91. minutu kada je Duarte proigrao Šerifa Endiajea koji je savladao Sašu Stamenkovića.

Samo 60 sekundi kasnije je Luka Ilić želeo da centrira ka Lazaru Jovanoviću, ali je pogodio prečku.