Detalj sa meča Crvene zvezde i Zenita, Foto: Starsport

crveno-beli

Zvezda preokretom savladala Zenit - Leković heroj!

Crveno-beli golom u poslednjim minutima meča dolaze do pobede

Objavljeno: 08.07.2024. 20:29h > 20:42h

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Zenit 2:1 u okviru drugog kola turnira u Sankt Petersburgu, a apsolutni heroj crveno-belih je Stefan Leković koji u poslednjim minutima meča postigao gol i doneo trofej klubu iz Ljutice Bogdana.

Crveno-beli su u prvom kolu turnira u Rusiji slavili protiv Sočija rezultatom 2:0.

Detalj sa meča Crvene zvezde i Zenita foto: Starsport

U vrlo ranoj fazi meča smo videli i prvi gol. Zenit je u 5. minutu poveo pogotkom Klaudinja.

Do kraja prvog dela igre, bilo je šansi, ali ne i gola, te je rezultat ostao nepromenjen sa početka meča. Utisak je da je Zenit u prvih 45 minuta bio bolji tim, konkretniji, brži...

Drugo poluvreme, počelo je slično kao prvo. Ponovo gol, posle samo 4 minuta od početka drugog dela igre, Crvena zvezda preko Aleksandra Kataija poravnava rezultat na 1:1.

Počela je Zvezda konačno da igra, da preti, bila je bolji protivnik na terenu, a to se i isplatilo.

U 85. minutu, crveno-beli dolaze do totalnog preokreta i vođstva, Stefan Leković doneo je radost klubu iz Ljutice Bogdana.

Crveno-beli su tako osvojili turnir u Sankt Petersburgu i to po drugi put uzastopno.