Novak Đoković, Foto: Ella Ling / Shutterstock Editorial / Profimedia

ĐOKOVIĆA ČEKA PAKAO NA VIMBLDONU!

Neće mu biti nimalo lako

Objavljeno: 08.07.2024. 17:30h > 17:33h

Australijski teniser Aleks de Minor plasirao se u četvrtfinale Vimbldona.

On je u meču u okviru osmine finala rutinski savladao Francuza Artura Flisa rezultatom 3:1 (6:2, 6:4, 4:6, 6:3).

Ovo je bio njihov drugi međusobni duel i prva pobeda Australijanca, a meč je trajao 177 minuta.

De Minor će se u borbi za polufinale sastati sa pobednikom meča između Novaka Đokovića i Holgera Runea.

Nema sumnje da Srbina ili Danca čeka pravi pakao, pošto australijski teniser blista na ovogodišnjem Vimbldonu.

De Minor je bio dosta bolji u prva dva seta od svog rivala iz Francuske. U oba je napravio po dva brejka i bez većih problema stigao do prednosti od 2:0.

Ipak, usledio je odgovor Flisa u trećem setu. Francuz je izgubio brejk već u trećem gemu i činilo se da će to biti lagana pobeda De Minora. Međutim, Artur je zaigrao dosta bolje, dva puta u nizu oduzeo servis rivalu i osvojio treći set rezultatom 6:4.

U četvrtom setu videli smo čak šest brejkova, a četiri je napravio Australijanac i osvojio ga rezultatom 6:3 nakon što je iskoristio drugu meč loptu.