Slavlje fudbalera Holandije, Foto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

TURSKA U SUZAMA: Holandija posle preokreta u polufinalu EURO 2024!

Strašan meč u Berlinu

Objavljeno: 06.07.2024. 22:56h > 23:08h
22:54h

Fudbaleri Holandije plasirali su se u polufinale EURO 2024.

"Lale" su posle preokreta u Berlinu eliminisali u četvrtfinalu Tursku rezultatom 2:1.

Izabranici Ronalda Kumana će se u borbi za finale sastati sa Engleskom.

Holandija je ofanzivnije ušla u meč, imala inicijativu i veći posed lopte, i najbliži golu su bili posle pokušaja Depaja i Ćavija Simonsa.

Sredinom poluvremena Turska je uspela da se oslobodi pritiska i zapreti preko Bardakdžija, koji je iz dobre pozicije loše zahvatio loptu i šutirao preko gola.

Turska je povela u 35. minutu. Guler je uputio centaršut na drugu stativu, gde je najviši u skoku bio Akajdin i sa nekoliko metara od gola udarcem glavom pod prečku zatresao mrežu.

I u drugom delu Holandija je nastavila sa inicijativom, ali je prvu priliku imala Turska, kada Guler u 56. minutu šutirao iz slobodnog udarca sa 26 metara, ali njegov dobar udarac zaustavila stativa.

Turska je novu priliku imala u 65. minutu, šutirao je Jilmaz sa uvice šesnaesterca po sredini gola, ali je bio dobro postavljen golman Verbrugen.

Holandija je izjednačila u 70. minutu. Centrirao je Depaj, najviši u skoku je bio De Fraj i udarcem glavom sa oko 10 metara po sredini gola zatresao mrežu.

Šest minuta kasnije viđen je rezultatski preokret. Dumfris je uputio po zemlji loptu u šesnaesterac, na drugoj stativi je bio Gakpo, pokušao je da ga zaustavi Muldur ali je u padu pogodio sopstvenu mrežu.

U 85. minutu Turska je imala dobru priliku za izjednačenje, ali je udarac Čelika malo ispred gola izblokirao Van De Ven, u nastavku akcije ponovo je dobro intervenisala odbrana Holandije i De Fraj je izblokirao novi pokušaj turskih napadača.

Gakpo je imao priliku u 89. minutu priliku da reši pitanje pobednika, izašao je sam ispred golmana ali je Gunok odlično reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Najbolju priliku za izjednačenje Turska je propustila u drugom minutu nadoknade. Ajhan je šutirao sa pet metara, Verbrugen je instinktivno reagovao i odbranio njegov udarac.

Pokušavala je Turska do kraja meča, ali je Holandija uspela da se odbrani i izbori plasman u polufinale.

Tok meča mogli ste da pratite uživo na našem sajtu.

Izmena: 23:08h
22:04h

II POLUVREME Holandija - Turska 2:1 (0:1)

Kraj meča, Holandija je u polufinalu EURO 2024.

90 + 1. minut - Čudesna odbrana Verbrugena.

90. minut - Još jedna velika šansa, ali je Kerim Akturkoglu šutirao glavom pored gola.

88. minut - Čenk Tosun šutira glavom preko gola.

85. minut - Stopostotna šansa za Tursku, ali je Miki van de Ven uspeo da izblokira udarac Turaka i spasi siguran gol.

76. minut - GOOOOOL - Holandija preokreće i stiže do 2:1. Sjajnu akciju "Lala" krunisao je Kodi Gakpo, koji je tako postigao četvrti gol na prvenstvu i trenutno je najbolji strelac na EURO 2024.

70. minut - GOOOOOL - Holandija stiže do 1:1. Depaj je sjajno centrirao, a Stefan de Fraj je bio najviši u skoku.

70. minut - Veghorstov udarac brani Gunok posle centaršuta Depaja.

65. minut - Turska je umalo mogla do drugog gola, ali je Bart Verbrugen sjajno odbranio udarac.

64. minut - Virdžil van Dajk dobija žuti karton zbog faula nad sjajnim Barišom Alperom Jilmazom.

57. minut - Depaj tuče pravo u Merta Gunoka.

56. minut - Čudesan slobodnjak Arde Gulera, pogodio je stativu sa 30-ak metara.

54. minut - Žuti karton dobija Natan Ake.

53. minut - Veliki pritisak Holandije, ali se Turska sjajno brani.

Hakan Čalhanoglufoto: AA/ABACA / Abaca Press / Profimedia

51. minut - Stopostotna šansa za Holandiju, ali je Memfis Depaj zakasnio na loptu Vouta Veghorsta. Ipak, svemu je prethodio ofsajd Veghorsta, pa bi pogodak bio poništen.

46. minut - Počelo drugo poluvreme u prestonici Nemačke.

21:00h

I POLUVREME Holandija 0:1 Turska

45 + 2. minut - Kraj prvog poluvremena, Holandija gubi od Turske rezultatom 1:0.

44. minut - Holanđani bezuspešno pokušavaju da stignu do izjednačenja.

35. minut - GOOOOOL - Turska vodi rezultatom 1:0. Samet Akajdin je postigao gol posle sjajnog centaršuta Arde Gulera.

29. minut - Dobra prilika za Tursku, ali loš udarac Abdulkerima Bardakčija posle sjajne asistencije Hakana Čalhanoglua.

22. minut - Nešto mirniji period je iza nas. Velika borba dva tima.

11. minut - Oslobodili su se Turci pritiska i polako krenuli da prete. Salih Ozčan je šutirao preko gola iz velike daljine.

7. minut - Opasni su Holanđani na početku, Turci se grčevito brane.

1. minut - Krenuo je meč na stadionu u Berlinu. Na isteku prvog minuta utakmice prva šansa za Holandiju, ali je Memfis Depaj iz dobre pozicije tukao preko gola.

20:19h

Poznati su i sastavi timova:

20:18h

Fudbaleri Holandije i Turske od 21:00 igraju meč četvrtfinala EURO 2024 u Nemačkoj.

Duel će se odigrati na Olimpijskom stadionu u Berlinu, na kojem će biti održano i veliko finale 14. jula.