OPREZ
OVAJ DEČKO JE PROVEO 86 MINUTA U GLUVOJ SOBI: Desilo mu se nešto strašno! (VIDEO)
Ovakva prostorija zvuči kao “blaženstvo” za pojedince - željne mira i tišine, ali kada čujete kakve efekte izaziva možda ćete se predomisliti
Početkom 2023, pisali smo o "najtišoj sobi" kompanije Microsoft u Redmondu, kao i ljudima koji su se usudili da provedu vreme u njoj.
Ovakva prostorija zvuči kao “blaženstvo” za pojedince - željne mira i tišine, ali kada čujete kakve efekte izaziva možda ćete se predomisliti.
Takozvane anehoične komore postoje na više lokacija u svetu, poput one u Orfild laboratoriji u Minesoti, koja je ušla u Ginisovu knjigu rekorda.
Slična prostorija postoji u Univerzitetu Saut Bank (London), a posetiocima se savetuje da u njoj ne provedu više od 45 minuta.
Razlog? Naučnici ne žele da ljudi izgube razum.
“Izazivamo posetioce da provedu vreme u komori, u mraku. Ali, upozoravamo. Što je prostorija tiša, čućete više stvari. Svoje srce, ponekad i pluća kako rade”, kazao je dizajner Stiven Orfild.
Pre osam godina, reporter UNILADA-a postavio je rekord u "najtišoj sobi", gde je proveo 67 minuta, a od tada mnogi izazivači su poželeli da testiraju svoje granice.
Među njima je i jutjuber Callux koji je opisao svoj boravak u komori i pravila kojih je morao da se pridržava:
Nakon obilaska laboratorije, momak je ostao sam u komori, a nije prošlo puno vremena kada su stvari postale čudne, prenosi LadBible.
Nakon pet minuta počeo je da se oseća dezorijentisano, jer je imao jako zujanje u ušima.
Prošlo je još 10 minuta, a jutjuber je prijavio da vidi svetla kako “plešu” u prostoriji. Nakon 30 minuta čuo je zvuk sopstvenog krvotoka.
Kada je otkucao 60 minut, mladić je umalo odustao, jer je prijavio da ima halucinacije. Ipak, istrajao je i postavio novi rekord - 86 minuta.
Kada su ga pitali kako bi opisao svoj boravak u komori, kratko je rekao: “To je bilo j***** čudno”.
1. Izazivač mora biti sam u prostoriji
2. Nije dozvoljeno spavanje.
3. Izazivač mora biti stalno pod nadzorom.
4. Zvuk mora ostati ispod 25 decibela.
5. Izazivaču je dozvoljeno da govori do jednog minuta (svakih pet minuta).
6. Izazivaču je dozvoljeno da napusti prostoriju u svakom trenutku.
Bonus video:
(Espreso / Telegraf)