SPEKTAKL

ZVEZDA SRUŠILA PARTIZAN U DRAMATIČNOJ ZAVRŠNICI!

Crvena zvezda dočekaće Partizan od 20 časova u okviru prve finalne utakmice plej-ofa Košarkaške lige Srbije. Tok meča možete ispratiti na našem portalu Espreso.rs.

Objavljeno: 03.06.2024. 19:30h > 00:42h
22:16h

Crvena zvezda srušila je Partizan 89:88 u dramatičnoj zavšnici u okviru prve finalne utakmice plej-ofa Košarkaške lige Srbije!

Partizan je bolje otvorio meč, poveo je 10:7, ali prednost crno-belih nije trajala dugo.

Crvena zvezda se vrlo brzo probudila i serijom 12:0 ponovo povela.

Fenomenalni Jago dos Santos je predvodio crveno-bele, radio je odličan posao na obe strane terena, pre svega ofanzivno.

Željko Obradović se odlučio na promene sa obzirom da Partizan nije izgledao dobro na terenu, uveo je u igru Avramovića i Smita, što se ispostavilo kao pravo rešenje za crno-bele.

Vrlo brzo je pomenuti dvojac uspeo da napravi razliku na terenu, pa se tako prednost domaćina smanjivala.

Delovalo je da će Zvezda uvećati razliku, ali je usledio preokret Partizana na kraju druge četvrtine, pa je tako Parni valjak na odmor otišao sa vođstvom - 52:51.

Crvena zvezda nije dozvolila da je to izbaci iz ritma, te je odmah po početku trećeg kvartala napravila seriju 7:0.

Crno-beli su držali rezultatski priključak sve do pred kraj trećeg kvartala, kada crveno-beli uspevaju da se rezultatski odlepe i pobegnu ljutom rivali na plus devet.

Onda je usledio veliki peh za ekipu Janisa Sferopulosa u vidu povrede Nemanje Nedovića, koja je u prvi mah izgledala veoma ozbiljno.

Reagovala je lekarska ekipa, a Nedović je vrlo brzo bio iznet sa terena.

Ipak, nije trebalo puno vremena Nemanji da se vrati u igru i nastavi meč, jer je u pitanju bio samo grč, pa je tako Delijama pao kamen sa srca.

Kako se približavao kraj treće četvrtine, tako je igra jednih i drugih bila sve bolja, pa je svaki napad uglavnom bio pretvoren u poene.

Poslednja četvrtina, donela je veliku dramu na meču.

Crvena zvezda je imala osam poena prednosti, Partizan je pokušavao da zadrži rezultatski priključak, a u tome je i uspeo.

Ostalo je pet minuta do kraja kada su crno-beli potpuno prišli rivalu, rezultat je bio 83:83.

Mitrović je na devet sekudni do kraja imao dva slobodna bacanja, oba je realizovao, bilo je 85:83.

Onda je na usledio faul Ilića nad Ledejom, Zek je bio precizan sa slobodnog bacanja, pa je Zvezda imala samo jednu razliku prednosti.

Usledilo je nekoliko vezanih tajm-auta.

Partizan je imao nekoliko sekundi do kraja meča da pokuša da izbori produžetke ili dođe do pobede, ipak, Ledej je promašio šut, pa su crveno-beli slavili.

Crvena zvezda je tako došla korak bliže trećoj uzastopnoj tituli u ovoj sezoni, dok je Partizanu zadala sedmi poraz u nizu.

Najzaslužniji za pobedu crveno-belih bio je Dejan Davidovac, koji je duel završio sa 23 poena, sedam skokova, dve asistencije i dve ukradene lopte.

Jago dos Santos je do povrede imao 18 poena (5/9 iz igre).

Luka Mitrović je imao 11 poena, baš kao i Nemanja Nedović, a 12 je dodao Rokas Giedraitis.

Sa druge strane, Aleksa Avramović je meč završio sa 20 poena(5/9 iz igre, 7/8 slobodna bacanja), šest skokova i šest asistencija

Danilo Anđušić dodao je 17, a Džejlin Smit 14 poena.

Izmena: 00:42h
21:30h

ČETVRTA ČETVRTINA:

Crvena zvezda je pobedila Partizan 89:88 u okviru prve finalne utakmice plej-ofa Košarkaške lige Srbije!

Sudije kažu običan faul.

Faul Mitrovića nad Ledejom. Sudije gledaju da li je nesportski faul.

Osam sekundi do kraja meča, napad za Partizan. Zvezda ima prednost 89:87.

Mitrović dva slobodna bacanja 1/2.

Faul Anđušiča nad Mitrovićem, Mitrović slobodna bacanja 1/2.

Ledej maši zicer.

87:87, dramatična završnica.

Faul Davidovca pri skoku za loptu nad Ledejom za dva slobodna bacanja. Ledej slobodna bacanja 2/2. Sve svoje poene je Ledej dao u četvrtoj četvrtini.

Ledej je igrao nogom, pa će napad biti za Zvezdu.

Faul u napadu Mitrovića, lopta za Partizan.

Vodi Crvena zvezda 87:85.

8.muinut - Faul Davidovca nad Anđušićem. Anđušić 2/2. Tehnička greška svirana Davidovcu zbog protesta prema sudijama.

7.minut - Anđušić izuzetno čita igru i krade loptu.

6. minut - Anđušić pogađa trojku iz kornera, velike zasluge za Ponitku koji se izborio za lake poene Danila.

5.minut - Avramović fauliran pri prodoru od Lazarevića. Avramović slobodna bacanja 2/2.

4.minut - Fauliran Ponitka od strane Nedovića za dva slobodna bacanja. Ponitka 2/2.

Vodi Zvezda 83:75.

3.minut - Tompkins dva poena uz faul, uz to će imati i slobodno bacanje. Tompkins 1/1.

2.minut - Povredio se Jago, uhvatio se za list. Otišao je na klupu uz pomoć lekarske ekipe sa bolnom grimasom. Ne izgleda dobro...

1.minut - Trojka Gijedraitisa.

Izmena: 22:16h
20:51h

DRUGO POLUVREME:

Kraj treće četvrtine. Vodi Zvezda 77:73

Avramović trojka.

Vodi Zvezda 75:70. Četrvti faul Smita.

10.minut - Smit tri poena.

Davidovac maši trojku.

9.mnuta - Ledej 1/2.

8.minut - Rokas dva poena, serije Zvezda 7:0 iz tajm-auta.

7.munut - Gijedraitis iz punog trka pogađa trojku.

6.minut - Vodi Zvezda 64:62.

Davidovac dolazi do poena posle skoka u napadu.

Povreda Nemanje Nedovića, koji je iznet sa terena, pitanje hoće li nastaviti utakmicu.

5.minut - Vodi Partizan 62:60.

4.minut - Skok u napadu Smita i poeni.

3.minut - Panter pogađa trojku.

2.minut - Nedović tri poena.

Anđušić maši ceo koš pri šutu za tri poena.

1.minut - Mitrović poentira pored Avramovića.

Izmena: 21:30h
20:51h
20:17h

2. četvrtina:

Kraj prvog poluvremena, vodi Partizan 52:51.

Anđušić 2/2. Vodi Partizan 52:49.

10.minut - Faul Anđušića nad Davidovcem. Davidovac 2/2.

Anđušić tri poena iz trka.

9.minut - Dobar protok lopte u napadu Partizana i tri poena Pantera.

Vodi Zvezda 47:43.

Jago slobodna bacannja 2/2.

8.minut - Faul u napadu Ledeja. Druga lična za njega.

Jago iz tranzicije pogađa tri poena.

7.minut - Vodi Partizan 43:42.

Avramović pontira pod faulom Jaga.

6.minut - Anđušić pogađa sa zvukom sirene za tri poena.

Partizan se vratio u meč.

Nedović dva poena.

Smit dva poena.

5.minut - 36:34 vodi Crvena zvezda-

Nedović fauliran od strane Smailagića, dva slobodna bacanja 1/2.

Avramović fauliran pri šutu za tri poena od strane Lazića. Avramović 3/3.

4.minut - Avrmović tri poena.

Vodi Zvezda 35:28.

3.minut - Falurian Mitrović od strane Smita. Slobodna bacanja Mitrović 2/2.

2.minut - Ne pogađa Teodosić za tri poena.

1.minut - Lepo utrčavanje Ponitke, postiže lake poene na obruču.

19:55h

1. POLUVREME:

1. četvrina:

Kraj prve četvrtine, Vodi Zvezda 31:24.

Mitrović pogađa pored Pantera. Vodi Zvezda 31:22.

10.minut - Jago u kontri postiže poene.

Trifunović pogađa za dva.

9.minut - Jago tri poena.

Dobra reakcija Partizana nakon tajm-auta. 22:15

8.minut - Smit tri poena.

Pogađa Panter sa poludistance.

7.minut - Greška Ledeja, baca lopte pravo u ruke Davidovcu koji lako poentira na obruču.

Tajm-aut Željko Obradović.

6. minut - Ilić se dobro snašao i poetirao pored Anđušića.

Faul u napadu Ledeja.

5. minut - Jago pogađa trojku u tranziciji.

Ponitka pogađa trojku posle asistencije Avramovića.

4.minut - Ilić ofanzivni skok, dva poena.

Novi poeni Pantera, dva poena. Vodi Partizan 7:5.

3.minut Avramović vraća trojku.

Trojku postiže Nedović.

2.minut - Prvi poeni Partizana na meču. Panter dva poena.

Faul Mitrovića nad Ledejom. Lopta sa strane za Partizan. Izgubljena lopta Avramovića.

1.minut - Počeo je meč!

19:30h

Crvena zvezda dočekaće Partizan od 20 časova u okviru prve finalne utakmice plej-ofa Košarkaške lige Srbije.

Crveno-beli su devet puta u nizu bili šampioni lige Srbije, dok je Parni valjak takav trofej podigao pre 10 godina, odnosno davne 2014.

Trofej KLS-afoto: Starsport©/Dušan Milenković

Poslednji duel Partizana i Zvezde u Košarkaškoj ligi Srbije, gledali smo u sezoni 2018/19, kada je klub sa Malog Kalemegdana sa 3:1 u seriji došao do titule prvaka Srbije.

Pred prvi finalni meč, oglasili su se treneri jedne i druge ekipe:

Janis Sferopulos, trener Crvene zvezde foto: Javier Borrego / AFP / Profimedia

- Za nas je vrlo važno da budemo mentalno spremni. Koncentracija će biti izuzetno važna za ovu finalnu seriju. I to koncentracija da budemo spremni da se držimo našeg plana i u napadu i u odbrani. Očekujem i pozivam naše navijače da dođu da nas podrže, ali i da pokažu sportsku kulturu - izjavio je trener košarkaša Crvene zvezde Janis Sferopulos.

- Počinje finalna serija i nije neka tajna da je započinjemo sa mnogo problema. Ali, tako je kako je, spremamo se sa željom da pružimo maksimum i da odigramo dobru utakmicu - rekao je trener Partizana Željko Obradović.

Željko Obradović, trener Partizana foto: Starsport©

Partizan će biti oslabljen na ovoj utakmici, jer neće moći da računa na Bruna Kabokla, dok ostaje da se vidi koliku će minutažu imati Kevin Panter, sa obzirom na problem sa povredom.

Sa druge strane, Janis Sferopulos i ekipa će biti uskraćeni za Džoela Bolomboja, dok će ostali igrači biti spremni da pomognu svom timu.

Finalna serija igra se na dve utakmice, a ako bude 1:1 u pobedama, sledi treća majstorica koja bi bila na programu osmog juna od 20.30 časova u dvorani "Aleksandar Nikolić", a domaćin na ovom meču bila bi ekipa Crvene zvezde..

Videćemo da li će se Partizan posle osam godina vratiti na pobedničko postolje Košarkaške lige Srbije ili će Zvezda osvojiti i treći uzastopni trofej ove sezone.