Ana Knežević, Foto: PRINTSCREEN/DRUŠTVENE MREŽE

novi detalji nestanka

BIVŠI MUŽ ANE POBEGAO U SRBIJU POSLE NJENOG NESTANKA: Razveli se letos, brakorazvodna parnica bila BURNA?

Trenutno se ne zna gde se David Knežević trenutno nalazi, što dodaje sloj misterije u situaciju koja se odvija - navode američki mediji

Objavljeno: 17.02.2024. 19:08h

Ana Marija Knežević, srpska snajka koja je nestala početkom februara u Madridu, je u decembru otputovala iz Južne Floride u Španiju da napravi pauzu. Prema rečima njene porodice i prijatelja, američka državljanka koja je poreklom iz Kolumbije nosila je težak razvod od partnera, Srbina Davida Kneževića koji se nije uključio u potragu za bivšom ženom, te se spekuliše da li je on u bekstvu i da li se krije u Srbiji.

- Dve nedelje nakon što je otišla u Madrid Ana je nestala, i to ubrzo nakon što je čovek sa kacigom u njenoj zgradi sprejem prefarbao sinurnosne kamere i tako onemogućio snimanje - naveli su američki mediji.

Ana Knežević je, da podsetimo, početkom februara nestala, a okolnosti oko njenog nestanka dobile su obrt sa pojavom misterioznih tekstualnih poruka i misterioznog čoveka uhvaćenog na snimcima.

Ana Kneževićfoto: Printscreen/Društvene mreže

Razvod

Ana i David Knežević bili su u braku 13 godina pre nego što su odlučili da se rastanu. Brakorazvodni postupak je opisan kao sporan, a navodno najviše zbog finansijskih problema.

Naime, u vlasništvu para nalazi se kompanija EOKS "Technologi Solutions", preduzec"a koje se nalazi u na Floridi, i imaju nekoliko nekretnina, od kojih je jedna trenutno pod hipotekom.

Anin brat, Huan Henao, otkrio je napetu prirodu razvoda, naglašavajuc"i značajnu količinu novca u igri.

- Trenutno se ne zna gde se David Knežević trenutno nalazi, što dodaje sloj misterije u situaciju koja se odvija - navode američki mediji.

Uprkos potencijalnim finansijskim motivima, Anini prijatelji poriču bilo kakvu naznaku da se Ana plašila svog muža ili da je doživela zlostavljanje, ali se osim na pronalasnu Ane radi i na tome da se njen suprug svakako ispita.

- Predložila sam mu da pomogne u potrazi, ali on nije došao. Kada sam ga ponovo pozvala on je rekao da je otputovao u Srbiju - objasnila je Anina prijateljica.

Ana Kneževićfoto: Društvene mreže

Poruke

Pre saznanja o Aninom nestanku njeni najbliži prijatelji dobili su sumnjive SMS poruke sa njenog mobilnog telefona.

U porukama, napisanim i na engleskom i na španskom, tvrdilo se da je ušla u burnu romansu i odlučila da pobegne sa svojim novim dečkom. Međutim Anina najbolja projateljica tvrdi da ne postoji šansa da bi Ana uradila tako nešto bez objašnjena i da te te poruke nisu ni nalik Ani.

- Emotivni ton i stil nisu u skladu sa Aninom tipičnom komunikacijom, Ana se nikada ne bi upustila u nešto tako nesigurno - rekla je prijateljica.

Zabrinjavajuće poruke

Ana je poslednji put viđena 2. februara oko 22 časa, kada je svojoj najboljoj prijateljici Sani, koja živi u Njujorku, i sestri, poslala poruke da namerava da ostane kod kuće zbog hladnog vremena.

Sledećeg dana, Sani je dobila zabrinjavajuće poruke sa Aninog mobilnog telefona, u kojima se tvrdi da je upoznala muškarca i da zajedno idu do njegovog letnjikovca, dva sata udaljenog.

Nakon što su poruke prestale da stižu, a telefon je bio isključen.

Prijatelji su primetili da u poruci na egleskom jeziku nedostaje Anin tipičan emocionalni stil, a onoj na španskom se činilo da je prevedena mehanički.

Prijatelji su prijavili nestanak policiji nakon neuspešnih pokušaja da kontaktiraju Anu.

Međunarodno interesovanje za ovaj slučaj, kako navodi madridska policije, povećava šanse za njenim pronalaskom.

Partnerka otmica

Predsednik Centra za nestalu i zlostavljanu decu Igor Jurić za Kurir TV kaže da smatra da je ova otmica partnerske prirode:

Igor Jurićfoto: Printscreen / YOutube / telekom srbija

- Kada pričamo o nestancima, moramo da budemo oprezni po davanju procenu jer samo policija ima informacije vezane za istragu i stanja na terenu. Ovo je još jedan slučaj koji dokazuje da se ovakve stvari dešavaju, a ovakvi scenariji su uglavnom partnerske otmice, zločini... Osim što je to teško dokazivo, važno je dočekati kraj istrage. Teško je i policiji da radi kada se ovakav slučaj dogodi na teritoriji druge zemlje.

Bonus video:

(Espreso / Kurir / Dijana Antonijević / Prenela: J.N.)