Tunel u Višem sudu u Crnoj Gori, Foto: Facebook/Dritan Abazović

TUNEL U PODGORICI

NOVI DETALJI SKANDALA KOJI TRESE CRNU GORU: Evo GDE su Srbi POBEGLI posle kopanja tunela, POZNATA RUTA

Navodno poznata ruta bega u slučaju kopanja tunela u Podgorici u koji je umešana i kriminalna grupa

Objavljeno: 26.09.2023. 09:27h

Neki od osumnjičenih za obijanje sudskog depoa iz Crne Gore pobegli su 11. septembra, autobusom na relaciji Podgorica - Sarajevo.

Crnogorski istražitelji došli su do novih detalja vezanih za osumnjičenu kriminalnu grupu koja je učestvovala u kopanju tunela dugog 30 metara od jedne zgrade u Njegoševoj ulici u Podgorici do zgrade Višeg suda, gde su sada utvrdili rutu kojjom su "rudari" napustili Crnu Goru nakon obavljenog posla.

Dosadašnja istraga utvrdila je da su četvorica osumnjičenih Srba pobegli preko Šćepan polja i Dobrakova. Pa da podsetimo, 11. septembra službenica Višeg suda otkrila je rupu u zidu u prostoriji gde se nalazi depo u kom su smešteni dokazi. Nakon prijave nadležnima istražitelji su otkrili da je došlo do pljačke državne institucije, jer je kriminalna grupa koju između ostalog čine Veljko Marković (32), njegov stric Milan Marković (53), Dejan Jovanović (30) i Vladimir Erić (32), sa još šest osumnjuičenih ukrala dokaze iz depoa. Sumnja se da je banda radila po nalogu Slobodana Kašćelana, vođe kavačkog klana koji je direktive navodno davao iz spuškog zatvora.

Tunel u Višem sudu u Podgoricifoto: Facebook/Dritan Abazović

- Neki od osumnjičenih za obijanje sudskog depoa iz Crne Gore pobegli su 11. septembra, autobusom na relaciji Podgorica - Sarajevo, preko graničnog prelaza Šćepan polje, a drugi su granicu prešli na Dobrakovu - navode crnogorske Vijesti.

- Za sada nije objavljeno ko je od osumnjičenih izašao iz zemlje na kom graničnom prelazu, ali su legalno napustili Crnu Goru. Sumnja se da su oni nakon završenog posla, tačnije samo nekoliko sati pošto su sakrili kombi u mestu Botun i uklonili sve tragove krivičnog dela pobegli.

Kako dalje navode crnogorski mediji, istražitelji sumnjaju da su "rudari" iz depoa Višeg suda u Podgorici gde se čuvaju dokazni predmeti osumnjičenih uzeli ono po šta su došli, a potom se povukli.

FOTO: Facebook/Dritan Abazović
FOTO: Rade Koprivica/Vlada Crne Gore
FOTO: Rade Koprivica/Vlada Crne Gore
FOTO: Rade Koprivica/Vlada Crne Gore
FOTO: Rade Koprivica/Vlada Crne Gore
FOTO: Rade Koprivica/Vlada Crne Gore

- Sumnja se da je kriminalna grupa po nalogu nalogodavca izvršila određeni posao, a nakon očišćenih tragova krivičnog dela pobegla. Istraga šta je sve ukradeno od dokaza iz depoa Višeg suda i dalje traje, a kako su naveli lokalni zvaničnici pitanje je kada će istraga i završiti s obzirom da je depo u kom su dokazi ogroman - navode izvori lokalnih medija i dodaju:

- Istražitelji proveravaju i da li osumnjičenim "rudarima" neko iz Višeg suda pomogao prilikom odabira spisa predmeta jer su oni navodno ciljano znali šta da ukradu, pa zato službenica koja je 11. septembra došla na posao u depo isprva nije primetila da je došlo do teške krađe državne institucije.

Skandal koji je potresao Crnu Goru, odmah je podigao sve na noge, a ubrzo su tamošnji zvaničnici na konferenciji za medije u Upravi policije u Podgorici objavili imena i fotografije osumnjičenih, a u subotu došlo je i do prvog hapšenja Podgoričanina Predraga Mirotić (31), pripadnik podgoričkog ogranka kavačkog klana, koji je bio bio od velike koristi sprskim kopačima prilikom boravka u Crnoj Gori s obzirom da im je pored smeštaja obezbedio i nesmetano kretanje po zemlji iako su strani državljani. Obezbedio im je, kako se sumnja, alat, ali i prevoz kojim su svakog dana išli na "posao" sa Zabjela do centra grada.

Bonus video:

(Espreso/ Kurir.rs/ Vijesti)