Obratite pažnju
JEDNU STVAR SVI RADIMO DOK SE TUŠIRAMO, A NIKAKO NIJE DOBRA: Doktorka SKRENULA PAŽNJU na probleme koji mogu nastati
Ginekolog Tereza Irvin rekla je da, posebno kod žena, mokrenje pod tušem nije nužno loša stvar, ali može biti štetno ako se radi prečesto.
Budimo iskreni, svi smo se bar jednom piškili pod tušem, zar ne? Bez obzira da li mislite da je to zgodno i štedi vreme, ili mislite da je odvratno, ali ste to uradili jednom potpuno slučajno, to nije neuobičajeno.
Međutim, prema mišljenu jednog lekara, ne bi trebalo da mokrenje pod tušem postane redovna navika, jer bi to zapravo moglo da izazove ozbiljan zdravstveni problem koji može uticati na učestalost mokrenja.
Ginekolog Tereza Irvin rekla je da, posebno kod žena, mokrenje pod tušem nije nužno loša stvar, ali može biti štetno ako se radi prečesto.
U video snimku koji je podeljen na njenom nalogu @dr.teresa.irvin na TikTok-u, dr Irvin je rekla da mokrenje pod tušem može biti korisno za žene ako se radi povremeno. Uspravno stajanje omogućava da se vaša bešika potpuno isprazni, jer nije ograničena čučnjem ili sedenjem.
Ona upozorava da ovo ne bi trebalo da postane sastavna rutinu tuširanja, jer biste tako mogli da naterate sebe da postanete inkontinentni. Doktorka je rekla da će vaš mozak na kraju početi da povezuje zvuk tekuće vode sa potrebom da mokrite, tako da ćete kad god otvorite slavinu - čak i samo da operete ruke - osetiti potrebu da idete u toalet.
- Znam da je došlo do neke zabune oko negativnih efekata stojećeg mokrenja pod tušem, pa samo želim da razjasnim neke stvari. Ispuštanje urina pod tušem je zapravo pravi način se žene olakšaju, jer omogućava da potpuno isprazni bešika.
- Jedna negativna stvar koja može biti uzrokovana stalnim mokrenjem pod tušem je da to može postati okidač, tako da kad god čujete vodu, bilo da se radi o pranju sudova, lavabou ili tušu, to može izazvati potrebu za mokrenjem. Ako to radite samo povremeno, neće biti problema.
- Druga stvar je što će vam protok verovatno biti malo sporiji kada se tuširate. Ali to nije štetno. U stvari, dobro je jer ne izaziva mnogo stresa i naprezanja.
Ljudi su bili zahvalni dr Irvinu što je podelila informacije, jer mnogi nisu imali pojma. Jedan je rekao: "Dobro je znati!", dok je drugi dodao: "Nije mi to padalo na pamet", a treći: "Vau, sada ima mnogo više smisla".
(Espreso/srbijadanas)