NASILJE U ZATVORU
MUČNI SNIMCI NEMILOSRDNIH TUČA U ZATVORU: Tajno snimani, sada se dele mrežama, kakav horor (VIDEO)
Šokantni snimci, koje su predmet istrage, pokazuju kako zatvorenici brutalno dele jezivu zatvorsku pravdu i napadaju seksualne prestupnike
Zatvorenici u Velikoj Britaniji krijumčare telefone u ćelije i snimaju kako uzimaju drogu ili žestoko napadaju druge robijaše.
Šokantni snimci, koje su predmet istrage, pokazuju kako zatvorenici brutalno dele jezivu zatvorsku pravdu i napadaju seksualne prestupnike. Na jednom snimku vidi se kako grupa osuđenika jednog robijaša izvlači iz kreveta i počinje da ga tuče. Takođe se vidi i kako žrtve upadaju u zasedu dok ulaze u ćeliju ili zajednički toalet daleko od očiju zatvorskih čuvara.
Na jednom mučnom snimku vidi se trenutak kad zatvorenik moli za život dok ga banda nasilnika nemilosrdno tuče na njegovom krevetu.
- Nisam ništa uradio - moli preplašeni čovek dok ga udaraju.
Dejli mejl navodi da su neki od snimaka toliko okrutni da ne može da ih podeli.
Na jednom snimku se navodno vidi kako muškarcu odsecaju deo uha dok u drugom osobu drže na podu i ubadaju nožem u stomak. Svi snimci su podeljeni na Telegramu.
Smatra se da su telefoni prokrijumčareni u zatvor nakon što su ih bande prebacile preko zidova ili ubacile pomoću dronova.
Zatvorenici takođe snimaju sebe kako se drogiraju.
Na jednom snimku dvojica zatvorenika sa sečivom od 15 centimetara prete osuđeniku koji treba da bude prebačen u njihov zatvor.
- Čim sletiš ovde, momče, dobićeš ovo, crvi mali. Bićeš otvoren - čuje se na snimku.
Zatvorenici mogu dobiti dodatne dve godine iza rešetaka ako su u zatvoru uhvaćeni sa prokrijumčarenim telefonom.
Ministarstvo pravde potvrdilo je da je pokrenuta istraga o snimcima. Sve slučajeve zloupotrebe detaljno istražuje specijalna jedinica za istraživanje digitalnih medija koja radi sa kompanijama kao što je TikTok na uklanjanju sadržaja.
Ukupno 97 rendgenskih skenera za telo se takođe koriste za otkrivanje švercovanih telefona i druge krijumčarene robe.
- U zatvorima se ne tolerišu telefoni, a zatvorenici koji krše pravila suočavaju se sa teškim kaznama uključujući i dodatno vreme iza rešetaka. Naša investicija od 100 miliona funti u bezbednost aerodromskog tipa, uključujući rendgenske skenere tela, pomogla je da se zaustavi više od 28.000 pokušaja krijumčarenja u zatvore od prošlog oktobra - rekao je portparol zatvorske službe.
Bonus video:
(Espreso/ Kurir.rs/Dejli mejl)