Ćuprija, Foto: Aleksandar Jovanović Cile

vreme u srbiji

OVAJ GRAD U SRBIJI TRENUTNO GORI, NAJTOPLIJI JE: S druge strane, evo gde je izmereno tek 25 stepeni

RHMZ je upozorio da su posle današnjih visokih temperatura na području Vojvodine i Beograda moguće vremenske nepogode

Objavljeno: 13.07.2023. 16:01h

Ćuprija je najtopliji grad u Srbiji gde je živa na termometru u 15 časova pokazala 38 stepeni Celzijusa. Slede Kragujevac, Negotin, Niš i Zaječar sa 37 stepeni, piše RTS.

U Beogradu, Smederevskoj Palanci, Kruševcu i Leskovcu izmereno je 36 stepeni, pokazuju podaci na sajtu RHMZ-a.

Prema podacima RHMZ-a, najniža temperatura je na Kopaoniku gde je izmereno 25 stepeni Celzijusa.

RHMZ je upozorio da su posle današnjih visokih temperatura na području Vojvodine i Beograda moguće vremenske nepogode.

Kako se navodi, posle podne se u Vojvodini očekuju vremenske nepogode – jaki pljuskovi, grmljavina, lokalno olujni vetar i grad.

foto: Emilija Jovanović

Pred toga, na području Beograda i šire okoline popodne i uveče moguća je pojava kratkotrajno intenzivnih pljuskova sa gradom i olujnim vetrom.

Institut za javno zdravlje Srbije "Dr Milan Jovanović Batut" izdao je preporuke kako preživeti vrele letnje dane.

Na tropskim temperaturama važno je paziti gde kupujemo i kako čuvamo hranu. Mleveno meso, jaja, mlečni proizvodi namirnice su koje se lako kvare. Tamara Bošković, načelnica Odeljenja za veterinarsko javno zdravlje, apeluje da se namirnice kupuju u registrovanim objektima, a ne iz objekata bez temperaturnog režima.

Cisterne sa vodom za piće na najprometnijim mestima u Beogradu

Cisterne sa vodom za piće postavljene su na nekim od najprometnijih mesta u Beogradu.

foto: RINA

Cisterne su postavljene na Trgu Nikole Pašića, na Trgu Republike kod TC "Staklenac", na Zelenom vencu, na Beogradskom sajmu – smer ka Čukarici, kod GO Novi Beograd, kod kružnog toka uz zgradu ove opštine, kao i u Ulici cara Dušana u Zemunu, kod okretnice linija javnog gradskog prevoza.

Takođe, omogućen je i neometan rad svih javnih česmi i fontana na teritoriji Beograda, koje su u nadležnosti Javnog komunalnog preduzeća "Beogradski vodovod i kanalizacija" i JKP-a "Zelenilo – Beograd".

Gradske fontane, javne česme, kao i platoi na kojima su one postavljene svakodnevno se održavaju i kvalitet vode sa javnih česmi koje se snabdevaju vodom iz gradskog vodovoda uporedo kontrolišu JKP "Beogradski vodovod i kanalizacija" i Gradski zavod za javno zdravlje.

"Još jednom apelujemo na sve naše sugrađane da racionalno koriste vodu za piće, kako bi se očuvao sistem vodosnabdevanja u gradu", navedeno je u saopštenju.

Bonus video:

(Espreso/RTS)