uvek uspeva!
U VODU SIPAJTE JEDAN NEOBIČAN SASTOJAK I ORHIDEJE ĆE RASTI KAO LUDE: Ne postoji BOLJA PRIRODNA PRIHRANA
Da biste imali najlepše cveće potrebno je da znate ove savete:
Glavni neprijatelj i pretnja orhideha su gljivice. Ovaj problem je rešiv samo ako se reaguje na vreme.
Gljivice na orhidejama se pojavljuju zbog prevelike vlage, visoke temperature ili loše ventilacije. Zaražene biljke se prepozunaju po tamnim flekama i mrljama na listovima i cvetovima.
Da bi vaš vrt izgledao divno, treba vam nekoliko saveta koji su efikasni i korisni. Đubrivo i pesticidi moraju da se koriste prema potrebama biljke.
Uvek možete koristiti bilo koju vrstu veštačkog đubriva ali, veštačka đubriva mogu da izazovu brz rast biljaka koje mogu privući štetočine. Pored toga, velika upotreba hemikalija može izazvati fleke na stablu i listovima.
Postoje razni recepti za prirodna đubriva, a ukoliko gajite biljke, verovatno ste neke od njih već isprobali. Najpopularnija je prihrana sa korom banane, kao i sa ljuskama jajeta, dok se orhideja prihranjuje rastvorom od pirinča.
Pored zalivanja, resađivanja i puno ljubavi, našim biljkama je s'vremena na vreme potrebna prihrana, bilo da je reč o sobnom cveću ili biljkama koje gajite na terasi ili dvorištu. Ovde je jednostavan trik sa samo jednim sastojkom – ricinusovim uljem!
često koristimo za negu kose, a svoju sjajnu primenu ima i u baštovanstvu. Daje biljci hranljive materije, podstiču cvetanje, a iskusni baštovani ističu da je ovakva prihrana odliča i kada se već pojave pupoljci, jer onda cvetovi mogu biti bujniji i duže će trajati. Potrebno je da u litar vode koja je odstojala u flaši nekoliko dana dodate samo jednu kašičicu ricinusovog ulja. Nakon toga protresite flašu da se ulje sa vodom sjedini. Odmah nakon mućkanja zalijte biljke sa ovom vodom.
Ako biljka cveta jednom godišnje, dovoljna je jedna takva prihrana. Ako biljka cveta stalno, potrebno ju je prihranjivati jednom mesečno.
(Espreso)