KO BI REKAO
EVO ZAŠTO MUŠICE UJEDAJU: Kladimo se da odgovor NISTE ZNALI, ko bi rekao da je BAŠ OVO RAZLOG
Staništa se najčešće povezuju sa ljudskim stanovanjem.
Muva je insekt koji se hrani biljnom hranom, proteinskim otpadom, biološkim komponentama ljudskog života.
Ona ne ujede osobu ili životinju , budući da je struktura usnoj šupljini a mekani proboscis omogućava kućnu muši da jede samo meku hranu, po mogućnosti u fazi primarnog propadanja i raspadanja, a ne da ujede.
Porodica obuhvata 2000 vrsta. Najčešći su:
Bazarnaia. Gospodine Drosophila.
Izgled
Ova muva za nespecijalista se ne razlikuje od kućne muhe. Razlika je određena strukturom probavnog trakta i prisustvom tvrdih ploča u ustima. Gorionici se hrane krvlju , upravo ova vrsta insekata tako često otruje prvog jesenjih dana i smatra se zlim. Stanista uvek koegzistiraju sa ljudskim nastambama. Njegovo drugo ime je "seoska muva" , rasprostranjena po celom svetu, sa izuzetnim polarnim zonama.
Veličina žigaloka je oko 6-8 mm. Nakon ugriza, kada se hitinskom četkom napravi rez na epidermi, krvopija ubrizgava u ranu otrovna supstanca Stoga se rane nakon ugriza dugo zacjeljuju, ponekad se gnoje i stalno svrbe.
Razlozi za aktivnost muha koje sisu krv
Odgovor na ovo pitanje je prilično jednostavan: do avgusta njihov broj se povećava milionima puta u poređenju sa prolećnim mesecima. Aktivno se šire, a do početka jeseni krvosisne vrste (žigalok, krvopija i gadfli) mogu se naći na najneočekivanijim mjestima.
narodna mudrost opakost ovih insekata pripisuje se ranoj smrti u avgustu, ali praksa pokazuje da su krvopije aktivne tokom cele godine. Gadflies gnjavi domaće životinje grizući ih tokom cijele godine. U toplim štalama, gaduri, poput žigala, mogu se razmnožavati tokom cele godine.
Ovi insekti na temperaturama ispod 10 stepeni padaju u neaktivno stanje , dakle, drugi razlog zašto gaduri i žigalki lete u kući je instinkt za očuvanje porodice. Bolje je uzgajati na toplini i lakše je pronaći hranu za sebe.
Bonus video - ujed konjske muve:
(Espreso/Optolov.ru)