REŠENJE JE TU
AKO VAM ODEĆA PORED OMEKŠIVAČA NE MIRIŠE, URADITE OVO: Spas za sve DOMAĆICE
Često vam se čini da koliko god omekšivača da ste stavili vaša odeća ipak ne miriše kako treba, ovo su najčešće greške
Obratite pažnju na ove stavke.
Mnogi misle da je pranje odeće veoma lako, ali to nije istina. Postoji dosta caka koje mogu više da vam odmognu nego pomognu da odradite ovaj posao kako treba.
Često vam se čini da koliko god omekšivača da ste stavili vaša odeća ipak ne miriše kako treba, ovo su najčešće greške:
Temeratura
Odeća će duže zadržati svoj oblik i boju i istrošiti se sporije ako je perete na nižim temperaturama. Osim toga, topla ili hladna voda može se nositi s prljavštinom jednako kao i vruća imate dobrar deterdžent. Samo stvari kao što je posteljina mogu se prati na 90 ° C za dezinfekciju. Sve ostalo može prati na nižim temperaturama.
Previše deterdženta ili omekšivača
Višak deterdženta može začepiti posudu za deterdžent i uzrokovati neugodan miris, a previše omekšivača čini da se odeća teže ispire. Pažljivo pročitajte doze navedene na pakovanju i ne zaboravite koristiti mernu posudu. Ako su vaše stvari jako prljave, koristite način pranja ili pokrenite dva ciklusa.
Nepravilno sušenje utiče na vašu odeću nepovoljno kao i neispravno pranje. Evo nekoliko saveta koji će vam pomoći da izbegnete ove greške:
-Nemojte previše koristiti automatsko sušenje jer to čini vaše stvari istrošenima i brže gube boju. Nemojte ga koristiti za osetljivu tkaninu.
-Nemojte vešati pletene i vunene predmete jer će izgubiti svoj oblik.
(Espreso / Najžena)