carinski agent
LUKSUZ PRŠTI NA SVE STRANE: Evo gde se i kako BAŠKARIO agent C&A koji je OJADIO zemlju, živeo kao CAR! (FOTO)
Stan u Kuli Beograd je u izgradnji i površine je 87 kvadrata
Carinski agent modne kompanije C&A, koji je osumnjičen je da je carinskim mahinacijama ojadio srpski budžet za više od 750 miliona dinara, odnosno 6,4 miliona evra, tereti se da je tako stečenim plenom kupovao superluksuzne stanove u Beogradu, od kojih najskuplji košta čak – 9.000 evra po kvadratu!
Policija je, prema saopštenju MUP-a, od osumnjičenog Aleksandra J. (49) zaplenila 3 stana u Beogradu i jedno garažno mesto. Kako Blic prenosi, reč je o dva stana u Ulici antifašističke borbe i jedan superluksuzni na 22. spratu ekskluzivne Kule Beograd, u kojoj je imao i garažno mesto koje je takođe zaplenjeno.
Aleksandar J. je uhapšen i nalazi se u pritvoru.
Stan u Kuli Beograd je u izgradnji i površine je 87 kvadrata. Nalazi se na 22. spratu i, prema oglašenoj ponudi, košta 779.888 evra, tj. 8.965,5 evra po kvadratu. Garažno mesto na istoj, prestižnoj lokaciji košta kao garsonjera u Beogradu – 35.000 evra.
Kako su ispričali radnici na Kuli Beograd, radovi su još u toku i niko se u njih nije uselio.
Površina dva stana Aleksandra J. u Ulici antifašističke borbe nije poznata. Ipak, prema aktuelnoj ponudi na sajtu Nekretnine.rs, cena kvadrata na toj lokaciji se kreće od 2.000 do 3.500 evra.
Sudeći prema preferencijama Aleksandra oličenim u kupovini stana od 9.000 evra za kvadrat, veća je verovatnoća da je cena kvadrata njegovih stanova u Antifašističke borbe naginjala ka gornjem kraju skale. Ako su bili slične površine kao u Kuli Beograd, razumna je pretpostavka da bi ukupna vrednost ta dva stana bila oko pola miliona evra.
Jedan od tih stanova se nalazi na petom spratu zgrade, a drugi na osmom. Komšije kažu da niko nije poznavao Aleksandra, niti ga je ikad video, iako je na interfonu zgrade uredno istaknuto njegovo prezime.
Šta se dogodilo sa ostatkom od oko 6,4 miliona evra koje je Jandić navodno utajio, za sada je misterija.
Sa njegovog nastupa na društvenim mrežama može se zaključiti da je uhapšeni carinski agent C&A praktično do danas živeo život iz snova.
Fotografije koje je objavljivao svedoče o imućnom čoveku koji je proputovao pola sveta. Pariz, Dubai, Turska, Azija… Nižu se prizori iz luksuznih hotela i odmarališta širom sveta.
Na jednoj od slika Aleksandar uživa u tanjiru voća posluženom usred bazena u luksuznom rizortu “Regnum Carya” u Turskoj, koji se sastoji od niza vila sa privatnim bazenima. Prema dostupnim podacima, 10 dana za dve osobe u ovom odmaralištu u avgustu košta više od 10.000 evra.
Na drugim fotografijama Aleksandar se kupa sa delfinom u lako prepoznatljivom luksuznom hotelu “Atlantis”, na samom vrhu Palme Džumejra u Dubaiju. Odmor od 10 dana za dve osobe u avgustu u ovom hotelu košta 5.000 evra.
I na ostalim slikama Aleksandrase promaljaju detalji života iz snova: sat “roleks”, džemper “luj viton”, šorc “guči”, virtuelni kokpit “mercedesa amg V8 biturbo” od 150.000 evra, za koji mu jedan prijatelj poručuje: “Čestitam, kolega, napokon si ga uzeo”, dok drugi dodaje: “Kolega, ovo je ozbiljna igračka”.
Šverc robe kineskog porekla
Ministarstvo unutrašnjih poslova je danas saopštilo da su pripadnici Odeljenja za borbu protiv korupcije UKP-a po nalogu Posebnog odeljenja za suzbijanje korupcije Višeg javnog tužilaštva u Beogradu, a u saradnji sa Upravom carina, uhapsili A. J. (1973) zbog osnovane sumnje da je izvršio krivična dela zloupotrebe položaja odgovornog lica i pranja novca.
U saopštenju piše da se osnovano sumnja da je od januara 2019. do septembra 2021. godine, korišćenjem statusa odgovornog lica, A. J. sačinio i overio carinsko-finansijsku dokumentaciju sa neistinitom sadržinom za robu kineskog porekla, piše Kurir.
Zajedno sa unajmljenim carinskim radnicima na graničnim prelazima Batrovci i Šid, koji su pravili tranzitne deklaracije u kojima je isticano da je roba u vlasništvu C&A, robu je dalje transportovao i isporučivao nepoznatim kupcima.
Osumnjičeni A. J. je, kako navode u MUP, koristio logo C&A i sastavio 65 lažnih carinskih deklaracija u kojima je unosio vrednost robe u višestruko nižim iznosima od stvarne vrednosti. Zatim bi ih korišćenjem “kvalifikovanog elektronskog sertifikata” prosleđivao u informacioni sistem Uprave carina i tako bez kontrole okončavao carinski postupak.
– Na taj način on je, kako se sumnja, pribavio protivpravnu imovinsku korist i prouzrokovao štetu Republici Srbiji u ukupnom iznosu od 750.562.946 dinara – saopštio je MUP.
(Espreso)