Ilustracija, Foto: Profimedia, prin, printscreen/twitter/dashakasha309

Au!

"DABOGDA PROPAO IT SEKTOR": Tviterašica PROGRAMERE nazvala SLEPCIMA i NAVUKLA ŽESTOK GNEV NA SEBE! (FOTO)

Ovo najpoželjnije zanimanje često je ideal mnogih, ali i omiljena tema kako za svakodnevna ćaskanja, tako i za polemike

Objavljeno: 23.03.2022. 14:45h > 14:55h

Poslednjih godina poslovi u IT sektoru su najtraženiji, a ovo zanimanje postalo je i najpoželjnije u Srbiji.

U prilog tome govore i plate koje su neretko i šest puta veće od minimalne zarade stanovnika.

Prema podacima na sajtu Infoplate raspon plate za osobu koja radi u Srbiji, u kategoriji Informacione tehnologije, je obično od 71. 986 dinara (minimalna plata ) do 215. 425 dinara (najviši prosek, stvarna maksimalna plata je veća).

Kako navode, ovo je ukupna mesečna plata uključujući bonuse. Plate se drastično razlikuju između različitih radnih mesta.

IT tržište nudi brojne pozicije za koje zaspoleni u ovom sektoru moraju savladati mnogobrojne veštine kako bi bili dobro plaćni.

Što više veština i znanja poseduju, to je i zarada veća.

Programiranje / Ilustracijafoto: EPA/RITCHIE B. TONGO

Sa pretpostavkom većine ljudi u Srbiji da je to brz novac koji se lako ubere sa "grana IT drveta", programeri se sigurno ne bi složili.

Ovo najpoželjnije zanimanje često je ideal mnogih, ali i omiljena tema kako za svakodnevna ćaskanja, tako i za polemike.

Upravo taj posao našao se i u središtu "Tviter polemike dana".

Naime, jedna korisnica ove društvene mreže napisala je "dabogda propao IT sektor" i navukla na sebe gnev Tviteraša i zaposlenih u IT-ju:

"Ili nek svi žive kao oni ili nek ne živi niko, gde je normalno da bude ovoliki jaz u platama i da ti slepci toliko zarađuju a prosečna plata tipa 60 hiljada. Ajde marš. Moja generaciji, mi pripravnici u pravosuđu, radimo džabe ili za dvesta evra a IT neki k***ev developer sa srednjom vlasuljarskom u Velikoj Plani i kursom lagano dobija kredit i kupuje stan u 27. godini života... Stoko", navela je ova korisnica Tvitera.

foto: printscreen/twitter/dashakasha309

Komentari revoltiranih korisnika pomenute društvene mreže samo su se nizali:

Da li je u pitanju "trol", šala na račun programera ili zaista izražavanje ličnog mišljenja, nismo sigurni, ali je definitivno objava privukla veliki pažnju na internetu.

Šta vi mislite? Ko je ovde upravu? Pišite nam u komentarima.

(Espreso)