tri dana su vaše!
U Srbiji otvorena prodavnica u kojoj se IZNAJMLJUJE ODEĆA: Gazdarica Zorana ima samo jedan uslov (FOTO)
U Srbiji prosto cveta biznis sa second hand šopovima. U besparici i bez mogućnosti da sebi priušte baš sve što požele, ljudi se često odlučuju za kupovinu iz "druge ruke".
OK, znate da Espreso ima aplikaciju. Niste znali da je od danas još bolja!
Može da se "iskopa" po koji fin komad, cena je dosta pristupačnija, a nova roba neprestalno stiže. Što je dobro - brzo ode, tačno, ali može da se nađe! Provereno.
Ali da smo otišli korak dalje, pokazala je Zorana iz Niša. Naime, ova dama došla je na fenomenalnu ideju, u kojoj su na dobitku i ona i njene mušterije.
Vođena problemom koji mori sve njene sugrađane, a to su male plate i nepristupačne stvari, rešila je da otvori radnju koja iznajmljuje odeću.
Zorana Mitić je u razgovoru za naš portal rekla da joj podstrek dalo ono što je videla dok je putovala po svetu.
- Radila sam u inostranstvu i svugde u svetu je ovako nešto normalno, a s obzirom na standard naših građana, mislim da ovakav posao odgovara većini i dodaje da ima mnogo garderobe koju kupi ili dobije, a nijednom ne obuče, te da je i to navelo da otvori radnju ovog tipa.
- Nabavili smo garderobu za sve generacije. Niš je mali grad i bilo je potrebno ovo Nišlijkama. Ali i i Nišlijama. U početku su odbijali da dođu, ali nakon mojih kritika, sada su često tu - priča Zorama kroz osmeh i dodaje da za muškarce izdaje isključivo odela, a njihova cena je 1.800 dinara.
Sakoi, suknje, košulje, su 400, 500 dinara, dok je najskuplja haljina 1.200 dinara. Prema Zoraninim rečima sva roba je donesena iz inostranstva i ima puno markiranih stvari.Osim garderobe u prodavnici se iznajmjljuje i nakit, kao i nekoliko tašni.
Odeća se iznajmljuje na tri dana, a za iznajmljivanje je potrebna lična karta.
- Odeća je iz inostranstva, pozajmljuje se na tri dana, a onda se vraća i šalje na čišćenje. Lična karta bude kod mene tih par dana. Ceo dan je haljina ili nešto drugo kod mušterije, dan ranije dodju i vrate je posle nošenja u prepodnevnim časovima. Kada je vrate, ja nosim dalje na hemijsko, to je moja obaveza.
Vlasnica butika koja je 10 godina radila u zdrvastvu, i napustila taj posao da bi se posvetila privatnom biznisu, koji po svemu sudeći za sada cveta, kaže da se Nišlijama ideja zaista dopala, i da su veoma pažljivi.
- Problema do sada imala nisam nikada. Ništa oštećeno. Malo je vremena prošlo, 3 meseca, to je tačno, ali svi su za sada pažljivi - priča Zorana za Espreso.
Što se tiče starosne dobi pravila nema. Pa tako radnju posećuju mlade devojke, starije dame, ali i bake.
- Bukvalno od 15 - 70 godina. Došla je jedna preslatka baka i zatražila komplet sako i suknju jer ženi unuka. Kaže hoću lepa da budem, a imam penziju 15.000, pa sam došla sam kod vas. Mi smo joj, naravno, izašli u susret, bila je jako zadovoljna što mene raduje - priča Zorana.
S obzirom da je Zoranina radnja odjeknula u pozitivnom smislu, kako i sama kaže, nije isključeno da će nakon nekog vremena otvoriti još jednu. Ali, kako i sama kaže, obzirom da je prošlo tek tri meseca, treba sačekati.
Bilo kako bilo, mi joj želimo sreću i da nastavi da usrećuje Nišlije, ali i sebe!
(M.B.)
Uz Espreso aplikaciju nijedna druga vam neće trebati. Instalirajte i proverite zašto!