MEGA KAO DA SE NIJE NI POJAVILA: Razigrana Zvezda PONIZILA rivala i zakoračila ka finalu!
Rokas Gedraitis i Nikola Đurišić u duelu, Foto: FOTO: ABA liga/Dragana Stjepanović

plej-of aba lige

Crveno-beli bez milosti

Objavljeno: 20:51h

Košarkaši Crvene zvezde ponizili su Megu rezultatom 103:73 u okviru prvog meča polufinalne serije plej-ofa ABA lige.

Gosti su pružili jednu od najgorih partija u sezoni i nisu nimalo ličili na tim koji je počisti Cedevita Olimpiju u četvrtfinalu.

Neizvesno je bilo samo u prvih nekoliko minuta, a potom je Zvezda velikom serijom stigla do prednosti 21:10.

Uspeli su gosti do kraja perioda da smanje na 27:20, ali to je bilo sve od njih na ovom meču.

Zvezda je dominirala u drugom periodu. Rokas Gedraitis je bio sjajan, a dobre poteze imao je i Trej Tompkins.

Litvanac je bio nezaustavljiv, ubacio je 11 poena za 13 minuta, pa je Zvezda na poluvremenu vodila rezultatom 52:33.

U trećoj deonici prednost Zvezde nastavila je da raste, a Mega je doživela i veliki peh kada se povredio Stefan Miljenović.

Do kraja meča Janis Sferopulos je iskoristio priliku da razigra i rezerviste, dok su košarkaši Mege nastavili sa užasnom igrom.

Na kraju ubedljiva pobeda Crvene zvezde za vođstvo od 1:0 u polufinalnoj seriji.

Rokas Gedraitis i Nemanja Nedović su bili najbolji sa po 13 poena, Trej Tompkins dodao je 11, dok su Jago Mateus i Miloš Teodosić imali po deset.

U Megi je bolji od ostalih bio Nikola Đurišić sa 26 poena, Andrija Jelavić ubacio je 11, a Filip Jović deset.